Guľova Plzeň dostala štyri góly, Hromada skóroval pri výhre Liberca

Adrián Guľa ako tréner Viktorie Plzeň.
Adrián Guľa ako tréner Viktorie Plzeň. (Autor: fcviktoria.cz)
TASR|30. aug 2020 o 21:51

Štetina bol pri triumfe Sparty.

PRAHA. Slovenský futbalista Jakub Hromada prispel v nedeľu k víťazstvu Liberca 4:1 nad Plzňou v 2. kole českej ligy. Domáci mali expresný nástup, slovenský stredopoliar v 14. minúte zvýšil už na 3:0 pre Slovan.

Kým Liberec slávil zisk prvých troch bodov v sezóne, Viktoria Plzeň vedená slovenským trénerom Adrianom Guľom utrpela prvú prehru.

Hromada odohral celý zápas, rovnako ako jeho spoluhráč Martin Koscelník, za hostí nastúpil v 47. minúte Miroslav Káčer.

Po dvoch kolách si drží stopercentnú bilanciu Sparta Praha, ktorá zdolala doma Sigmu Olomouc hladko 3:0. Dva góly Sparty strelil Lukáš Juliš, tretí pridal v závere striedajúci Libor Kozák.

Slovenský reprezentačný obranca Lukáš Štetina odohral za Spartu celý zápas a v 18. minúte dostal žltú kartu.

Za hostí nastúpil od úvodu defenzívny stredopoliar Lukáš Greššák, v 33. minúte videl žltú kartu a po hodine hry striedal. Sparte patrí v tabuľke druhá priečka za vedúcou Slaviou, ktorá takisto nazbierala šesť bodov, ale má lepšie skóre.

Česká liga - 2. kolo

• Zbrojovka Brno - Bohemians 1905 0:0

/P. Štepanovský celý zápas, A. Čermák celý zápas a v 89. min dostal ŽK - P. Le Giang celý zápas/

• Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 4:1 (3:1)

Góly: 4. a 55. Mosquera, 11. Júsuf Hilál, 14. Hromada - 34. Čermák (z 11 m)

/J. Hromada celý zápas a v 14. min dal gól, M. Koscelník celý zápas - M. Káčer hral od 47. min/

• FK Pardubice - FK Teplice 2:1 (1:0)

Góly: 43. Tischler, 63. Surzyn - 49. Toml (vl.)

• Sparta Praha - SK Sigma Olomouc 3:0 (2:0)

Góly: 37. a 45. Juliš, 89. Kozák

/L. Štetina odohral celý zápas + v 18. min ŽK - L. Greššák hral do 59. min + v 33. min ŽK/

Domov»Futbal»Česko»Guľova Plzeň dostala štyri góly, Hromada skóroval pri výhre Liberca