Sparta stratila body s nováčikom, Hancko premenil penaltu

Dávid Hancko (Sparta Praha).
Dávid Hancko (Sparta Praha). (Autor: TASR/AP)
TASR|21. apr 2021 o 17:48

Gólové štatistiky si vylepšil aj Peter Štepanovský.

PRAHA. V stredajšom stretnutí 28. kola najvyššej českej futbalovej súťaže remizovala Sparta Praha v Ďolíčku s nováčikom z Pardubíc 2:2.

Nepodarilo sa jej tak vrátiť na druhú priečku tabuľky. Po nečakanej deľbe bodov stráca tím z hlavného mesta na Jablonec bod.

Sparťania prišli v zápase o dvojgólový náskok z prvého polčasu. O ich druhý presný zásah hostí sa postaral 23-ročný slovenský reprezentant Dávid Hancko, ktorý tvrdou strelou k ľavej žrdi premenil pokutový kop.

Slovácko zvíťazilo nad Zbrojovkou Brno 4:2 a poistilo si tak štvrtú priečku. Za hostí už len zmiernil prehru slovenský záložník Peter Štepanovský.

Dôležité víťazstvo dosiahla aj Viktoria Plzeň, ktorá zdolala Teplice najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný gól sa postaral bývalý žilinsky obranca Filip Kaša.

Česká Fortuna liga - 28. kolo:

Pardubice - Sparta Praha 2:2 (0:2)

Góly: 49. Jeřábek, 75. Cadu (11m) - 7. Wiesner, 44. Hancko (z 11 m)

/Dávid Hancko (Sparta) odohral celé stretnutie a strelil gól/

Slovácko - Brno 4:2 (2:1)

Góly: 11. Havlík, 24. Petržela, 66. Daníček (11 m), 70. Jurečka - 34. Pernica (11 m), 60. Štepanovský

/Michal Tomič hral od 46. minúty, Patrik Šimko (Slovácko) hral od 68. minúty/

/Timotej Záhumenský a Adrián Čermák odohrali celý zápas, Peter Štepanovský (všetci Brno) hral do 72. min a strelil gól/

Slavia Praha - Zlín 2:1 (1:1)

Góly: 29. Stanciu, 50. Kuchta - 7. Potočný (11m)

/Jakub Hromada hral od 75. min - Marek Hlinka odohral celé stretnutie/

Opava - Liberec 0:2 (0:2)

Góly: 23. Rondič, 38. Sadílek

/Tomáš Digaňa odohral celý zápas, René Dedič hral od 57. minúty, Karol Mondek (všetci Opava) hral od 68. minúty/