Čeľabinsk viedol o dva góly, Kazaň však dokázala vyhrať

(Autor: FOTOLIA)
TASR|28. mar 2013 o 17:08

O triumfe hostí rozhodol v 77. minúte veterán Zaripov.

MOSKVA. Hokejistom AK Bars Kazaň chýba jediné víťazstvo k postupu do finále play off Kontinentálnej hokejovej ligy. V štvrtom stretnutí finále Východnej konferencie KHL vyhrali na ľade Traktoru Čeľabinsk 6:5 po predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:1.

Duel v Čeľabinsku sa zmenil na divokú prestrelku, v ktorej domáci dvakrát viedli o dva góly, no sľubný náskok zakaždým stratili. Zápas dospel až do predĺženia, o triumfe hostí rozhodol v 77. minúte veterán Zaripov.

Finále Východnej konferencie KHL (hrá sa na 4 víťazstvá):

Traktor Čeľabinsk - Ak Bars Kazaň 5:6 po predĺžení (2:1, 2:2, 1:2 - 0:1) - stav série: 1:3

Góly: 3. Ničuškin (Nesterov), 16. Jakuceňa (Vasiľčenko, Kontiola), 37. Bulis (Quint, Riabykin), 40. Bulis (J. Kuznecov, Čistov), 50. Kontiola (Jakuceňa) - 19. Morozov, 25. Kuľaš, 27. Lukojanov (Golubev, Kuľaš), 56. Morozov (J. Medvedev), 56. Darzinš (Tereščenko), 77. Zaripov (J. Medvedev)