Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Čada odmieta krízu a v play off by bral aj Petrohrad

Tréner Rostislav Čada s obrancom Ivanom Švarným. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|29. jan 2013 o 21:00

Nováčik KHL Slovan hrá ako so zviazanými rukami, keď sa priblížil k vysnívanému cieľu.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana sa presviedčajú, že urobiť posledný krok k cieľu je najťažšie.

Po šiestich januárových víťazstvách vykročili do play off, pred deviatym tímom tabuľky Západnej konferencie mali už dvanásťbodový náskok, ale po dvoch domácich prehrách s Čerepovcom (0:3) a Minskom (1:2) si skomplikovali situáciu.

Náskok pred deviatym Levom Praha je už len osembodový. O zvyšné tri postupové miesta v konferencii bojuje šesť mužstiev. Okrem Slovana aj Minsk, Doneck, Lev, Mytišči a Nižnij Novgorod.

Zápasy dokonca základnej časti: Slovan – Čechov (1. 2.), Slovan – HCLev (3. 2.), Spartak Moskva – Slovan (13. 2.), Doneck – Slovan (15. 2.), Riga – Slovan (17. 2.)

Chce to trpezlivosť

Slovanisti hrajú teraz ako s poviazanými rukami, v posledných dvoch zápasoch strelili len jeden gól. Je slovenský tím v kríze?

„Kríza je veľmi silné slovo," ohradil sa tréner Rostislav Čada.

„Prehrať doma dva zápasy za sebou, to nie je nič výnimočné. Stalo sa to aj silnejším mužstvám. Dôležité je, že proti Minsku sme podľahli po bojovnom, aktívnom výkone. Súpera sme prestrieľali 38:30, v koncovke nám chýbalo trochu šťastia. Stále máme osembodový náskok a všetko vo svojich rukách."

Skúsený tréner zostáva pokojný. Tvrdí, že Slovan teraz potrebuje dôveru a podporu.

„Stále opakujem hráčom, že nie je dôvod meniť spôsob práce, hry, myslenia. Chce to len trpezlivosť a možno ešte trochu viac nasadenia, bojovnosti."

Doma cítia väčší tlak

Slovan má 71 bodov a do konca základnej časti hrá ešte päť zápasov.

Jedno či dve víťazstvá by mu mohli stačiť na postupovú istotu. Záleží aj na výsledkoch hlavných rivalov. Z nich Minsk a Doneck majú pred sebou len štyri stretnutia, Lev ešte päť.

„Nechodím s kalkulačkou a nerátam, koľko by sme potrebovali na postup," povedal tréner Slovana. „Želám si len, aby sme v každom ďalšom stretnutí bodovali."

Doteraz bolo mužstvo úspešnejšie v domácom prostredí. Posledná séria výsledkov svedčí o opaku. Z posledného štvorzápasového výjazdu prinieslo tri víťazstvá a doma dva razy prehralo.

„Doma sú veľké očakávania, hráči cítia väčšiu zodpovednosť. Vplýva to na ich psychiku," vysvetľoval Čada.

„Vonku hrajú súperi otvorenejšie a naša obrana s rýchlym prechodom do útoku vie narobiť problémy každému."

Každý čaká body

Slovan je na šiestom mieste konferencie. Do bojov o Gagarinov pohár pôjde osem mužstiev. V prvom kole play off sa ôsmy tím stretne s prvým, siedmy s druhým a tak ďalej.

„V našej situácii by som bral akékoľvek miesto do vyraďovacej fázy. Dokonca by som sa nebál ísť z ôsmeho miesta na prvý Petrohrad," prekvapil Čada.

„Možno to znie odvážne, ale v troch zápasoch s týmto súperom vrátane prípravného sme hrali veľmi dobre a dokázali by sme favorita potrápiť."

V piatok hrá Slovan doma s Čechovom, ktorý už stratil reálnu šancu na postup. Z maródov by mohol pribudnúť do zostavy Lipiansky, doliečuje si zápästie. V nedeľu príde do Bratislavy pražský Lev.

„Ak zabodujeme s Čechovom a s Levom, budeme už blízko," vyhlásil Čada. „Ak sa tak nestane a zabodujú naši súperi, čaká nás boj o postup až do posledného zápasu."

Súvisiace články