Bryan Boyle v obkoleesení slovenských hráčov po tom, čo pichol Miloša Romana do slabín. (Autor: TASR)
Sportnet|3. jún 2021 o 16:53

Američan pichol Miloša Romana do slabín.

6 - 1

RIGA, BRATISLAVA. Vo štvrťfinálovom zápase MS v hokeji 2021 USA proti Slovensku strelil prvý gól pohotovou strelou ku vzdialenejšej žŕdke.

Americký kapitán Bryan Boyle sa však ešte v prvej tretine dopustil porušenia pravidiel. Krátko po vhadzovaní v slovenskom útočnom pásme hokejkou zozadu cielene pichol Miloša Romana do slabín.

Slovenský center ostal po zákroku ležať na zemi s bolestivou grimasou. Zdvihol sa až po prerušení hry.

Rozhodcovia si jeho zákrok nevšimli. Posudzovanie podobných zákrokov je prísne.

"Toto malo byť vylúčenie na päť minút a do konca zápasu. Aj keby to bolo neúmyselne, ale tomu sa nedá veriť, keďže Boyle a Roman sa tam strkali dávno pred tým buly," reagoval spolukomentátor RTVS Boris Valábik.

Tento moment zápasu sa stal v závere prvej tretiny, ktorú slovenskí hokejisti prehrali 0:3.

Američana môže za tento zákrok dodatočne potrestať disciplinárna komisia.

Boyle paradoxne pred tromi rokmi získal v NHL ocenenie za džentlmenský a športový prístup - Bill Masterton Trophy.

K ďalšiemu spornému momentu došlo tesne pred štvrtým inkasovaným gólom Američanov.

Kevin Labanc v súboji so Šimonom Nemcom pri mantineli zdvihol hokejku a zasiahol do tváre Adama Lišku. Ten na chvíľu prestal hrať. Preťažená slovenská obranca už americký nápor nevydržala a inkasovala. Ani tento moment rozhodcovia neposúdili ako nedovolený zákrok.

"Úplne jednoznačne sa malo vylučovať. To je sedem presilovkových minút, o ktorých sa nedá debatovať," dodal Valábik.