Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Na ceste za titulom vyradil známe mená. Klein vyhral Bratislava Open

Lukáš Klein, Alex Molčan. (Autor: TASR/Martin Baumann)
TASR|22. jún 2020 o 16:40

Vo finále zdolal Molčana.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Lukáš Klein sa stal víťazom mužskej dvojhry na Bratislava Open.

Vo finále ako nasadená šestka zdolal turnajovú päťku Alexa Molčana 2:6, 6:2 a 6:2. Klein získal odmenu 3000 eur a do hodnotenia série Peugeot Tennis Tour 2020 si pripísal 20 bodov.

Klein venoval titul z Bratislava Open rodičom, trénerovi Krupovi a kondičnému koučovi Davidovi Olaszovi.

"Je to super pocit vyhrať turnaj, aj keď to nebolo oficiálne podujatie ATP. Mal som možnosť zmerať si sily s ďalšími slovenskými hráčmi. Teší ma, že som odohral kvalitné zápasy.

Alex dnes začal veľmi dobre, hral vysoké, rýchle lopty, menil rytmus. Ja som bol dosť nervózny. Od začiatku druhého setu som si však začal viac pomáhať servisom a hrou dopredu.

Nebolo to však ani zďaleka také jednoznačné. Ťahali sme sa o gemy, bol to boj," uviedol Klein, ktorý na ceste k titulu vyradil slovenských daviscupových reprezentantov Norberta Gombosa i Filipa Horanského.

Zápasy o titul na Bratislava Open boli pôvodne na programe v sobotu, kompletný program však museli preložiť na pondelok pre dážď a silný vietor.

Vo finále štvorhry Klein neuspel. Spolu s Norbertom Gombosom prehrali s najvyššie nasadeným slovenským párom Filip Polášek, Igor Zelenay po trojsetovej bitke 6:3, 6:7 (4) a 9:11 v tzv. supertajbrejk

Bratislava Open- finále:

  • dvojhra

Lukáš Klein (SR-6) - Alex Molčan (SR-5) 2:6, 6:2, 6:2

  • štvorhra

Filip Polášek, Igor Zelenay (SR-1) - Norbert Gombos, Lukáš Klein (SR) 3:6, 7:6 (4), 11:9

Súvisiace články