Liga majstrov: Borussia Dortmund zdolala FC Kodaň s Vavrom

Denis Vavro v drese FC Kodaň.
Denis Vavro v drese FC Kodaň. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|6. sep 2022 o 15:15 (aktualizované 6. sep 2022 o 18:45)

Sledovali ste ONLINE prenos zo zápasu Ligy majstrov: Borussia Dortmund - FC Kodaň.

DORTMUND. Liga majstrov dnes štartuje nový ročník hlavnej fázy, začína sa skupinová fáza. Prvý zápas v nej odohrali Borussia Dortmund a FC Kodaň.

V skupine G ich dopĺňa FC Sevilla a Manchester City, ktorí hrajú vzájomný zápas vo večernom zápasovom programe.

V drese dánskeho klubu FC Kodaň nechýbal v základnej zostave slovenský obranca Denis Vavro.

Futbal ste sledovali naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Borussia Dortmund - FC Kodaň dnes (LIVE z Liga majstrov 2022/2023, skupina G, Denis Vavro, utorok)

Liga majstrov Skupina G 2022/2023
06.09.2022 o 18:45
Dortmund
3:0
(2:0, 1:0)
90+3 minúta
Ukončený
Kodaň
Prehľad
Góly: 35. Reus (Brandt), 42. Guerreiro (Reyna), 83. Bellingham (Reyna). ŽK: 27. Chočolava (KOD), 61. Lerager (KOD). Rozhodca: Letexier – Mugnier, Rahmouni.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 21:12.
Je konec! Dortmund zvládl vstup do nového ročníku Ligy mistrů a poráží Kodaň 3:0. Domácí dlouho nemohli najít recept na pevnou obranu Kodaně. Až ve 35. minutě poslal domácí do vedení Marco Reus. Dortmund navíc pokračoval v ofenzivním pojetí hry a ve 42. minutě přidal po krásné akci druhou branku Raphaël Guerreiro. V úvodu druhého poločasu mohl snížit Lukas Lerager, ale domácí podržel brankář Meyer. Zejména Julian Brandt následně zahazoval šance. Přesto se Borussia dočkala třetí branky, kterou po rychlé a pohledné kombinaci přidal Jude Bellingham. V závěru dopravili míč do sítě i hosté, ale branka byla kvůli ofsajdu odvolána.
90+3
Konec zápasu.
90+2
Denis Vavro v závěru utkání pokazil přihrávku na polovinu hřiště. Na opačnou stranu chtěl postupovat Wolf, ale dostal přihrávku na paty.
90+1
Borussia už opět kombinuje kolem velkého vápna. Na jeho hranici upadl po souboji s Vavrem Jude Bellingham, který získal jen roh.
89
89
Kodaň právě vstřelila branku! Kodaň se v samotném závěru dnešního souboje dokázala prosadit! Andreas Cornelius udržel míč na levé straně hřiště. Hosté se poté prodrali do velkého vápna, kde se k balónu dostal RASMUS FALK JENSEN a odrazem o tyč jej poslal do sítě! Akci ještě řešil VAR, který odhalil ofsajd Corneliuse.
88
Aktivní Julian Brandt ustál další souboj na polovině soupeře. Zadáci Kodaně poté vybojovali míč, ale svou akci nedotáhli až k zakončení.
87
Wolf se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do akce Borussie, ale nakonec si netroufl na odcentrování z levé strany.
86
changeStřídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Tom Rothe.
85
ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Marius Wolf.
85
Úvodní duel Borussie v letošním ročníku Ligy mistrů si užívají také fanoušci Dortmundu. Německý celek proti outsiderovi skupiny podává jistý výkon.
83
83
goalDortmund právě vstřelil branku! Fantastický fotbalový moment a Borussia přidává třetí branku! Domácí ofenziva doslova rozebrala obranu Kodaně. Reyna dostal přihrávku do běhu na pravou stranu, ihned vrátil míč do vápna a JUDE BELLINGHAM placírkou rozvlnil síť!
83
Marco Reus taktickým faulem zastavil rodící se akci Kodaně. Sudí domácímu kapitánovi odpískal faul, ale zákrok se obešel bez žluté karty.
82
Domácí celek se opět dostal do blízkosti velkého vápna. Brandt chtěl z levého křídla sklepnout míč do vápna, ale trefil prvního obránce.
81
changeStřídání v týmu FC Kodaň:
ze hřiště odchází Davit Chočolava, přichází Nicolai Boilesen,
ze hřiště odchází Kevin Diks, přichází Elias Jelert.
81
importantDortmund zahodil jasnou branku! Moukoko se na malém vápně nedohodl s Brandtem a uzmul blonďatému záložníkovi jasný gól.
80
Dortmund i deset minut před koncem utkání bez větších problémů kontroluje své dvoubrankové vedení a prakticky nepouští Kodaň do hry.
79
Julian Brandt pro změnu zahrával rohový kop Borussie. Jeho krátký centr bez problémů odhlavičkoval slovenský stoper Denis Vavro.
78
Agilní Julian Brandt se potřetí během druhého poločasu dostal do zakončení. Tentokrát domácí záložník trefil zařízení, ale jeho pokus vyrazil Ryan.
77
Reyna na polovině hřiště získal volný míč, ale pod tlakem napadající soupeře si jej předkopl do autu. Kodaň se sice snaží hrát, ale útočí v malém počtu.
76
Dánský celek po delší době zahrával rohový kop. Christian Sorensen vymyslel centr na hranici velkého vápna, kam se vrátil Reyna.
75
Julian Brandt aktivně napadal rozehrávku Kodaně na polovině dánského celku. Hosté ale vybojovali vhazování.
74
Emre Can v dalším souboji na polovině Kodaně schytal zásah do obličeje. Sudí měl střet přímo před očima, přesto se rozhodl nepískat.
73
Dortmund drží míč v zadních řadách a nepůjčuje jej hráčům Kodaně. Zadáci domácího celku se bez problémů posouvají vpřed.
72
ze hřiště odchází Zeca, přichází Christian Sorensen.
72
Kodaň zahrávala přímý kop na polovině Borussie. Míč přiletěl na hranici velkého vápna, ale defenziva německého mužstva byla důrazná.
71
Zpoza velkého vápna se do odraženého míče opřel aktivní Raphaël Guerreiro, který pálil nártem, ale vyslal ránu nad břevno hostující svatyně.
70
Marco Reus se uvolnil ve středu hřiště a rozehrál na pravou stranu hřiště. Hodně aktivní je po příchodu na trávník teprve sedmnáctiletý Moukoko.
69
Raphaël Guerreiro si dnešní duel skutečně užívá. Autor druhé branky protančil kolem Claessona a bez problémů rozehrál.
68
Kodaň vysunula presink na polovinu Dortmundu, nicméně zadáci ve žlutém si s tím bez problémů poradili a dokázali přenést hru na pravou stranu.
67
Hra je přerušena! Po jednom ze soubojů zůstává na trávníku ležet Reyna, který se drží za levou nohu.
66
ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Emre Can,
ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Youssoufa Moukoko.
65
Raphaël Guerreiro si nechtěl komplikovat hru na polovině hřiště a jednoduše si pomohl malou domů.
64
Aktivní Meunier opět podpořil ofenzivu Borussie náběhem podél čáry. Ofenzivním hráčům domácího mužstva nyní chybí větší aktivita.
63
Giovanni Reyna se na levé straně dostal do menší rozmíšky s Claessonem. Sudí vyřešil tento moment bez karetního trestu.
62
Borussia kombinuje na polovině Kodaně, nicméně akce německého mužstva je nyní hodně kostrbatá. Defenziva Kodaně se stíhá přesouvat.
61
yellowCardŽlutá karta pro tým FC Kodaň (Lukas Lerager).
60
ze hřiště odchází Mohamed Daramy, přichází Hákon Arnar Haraldsson.
60
Právě Julian Brandt si po hodině hry znovu vyzkoušel zakončení, ale ani tentokrát neumístil svůj projektil mezi tři tyče. Šestadvacetiletý záložník ale hýří aktivitou.
59
importantBorussia mohla po krásné akci přidat třetí branku. Modeste doběhl nákop, předal míč Reusovi, který levačkou uvolnil Brandta, jenže poslední jmenovaný bez přípravy zakončil nad břevno.
58
Meunier na pravé straně napadal rozehrávku dánského mužstva, nicméně podle hlavního rozhodčího se dopustil nedovoleného zákroku.
57
Modeste přenesl hru na pravé křídlo pro Brandta, který míč prodloužil na Marca Reuse, jehož zpětnou přihrávku zastavil skluzem obránce.
56
Raphaël Guerreiro z levé strany sklepl míč na střed hrací plochy pro Brandta. Druhý jmenovaný si ale netroufl na přihrávku dopředu a rozehrál na stopery.
55
Raphaël Guerreiro dostal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval na malé vápno, ale Anthony Modeste na jeho pobídku o chloupek nedosáhl.
54
Lukas Lerager šlapákem trefil domácího Bellinghama a může být rád, že za ostrý faul neviděl žlutou kartu. Dortmund bude zahrávat přímý kop v blízkosti šestnáctky.
53
Kevin Diks vhazoval na pravé straně hrací plochy, jenže hosté znovu neudrželi míč na kopačkách. Dortmund kombinuje kolem velkého vápna.
52
Raphaël Guerreiro nepřesnou rozehrávkou daroval míč fotbalistům Kodaně, nicméně hráči dánského celku se na míči dlouho neohřáli.
51
Daramy se po další akci Kodaně dostal do zakončení, nicméně jeho pokus pro obranu Borussie nebezpečí nepřinesl.
50
Dortmund postupnou kombinací na polovině dánského celku uspává defenzivu Kodaně. Hráči v bílém potřebují hrát mnohem aktivněji.
49
Zadáci Borussie kombinují s míčem v zadních řadách a nikam se neženou. Kodaň je sice o něco aktivnější než v první půli, ale stále brání hodně hluboko.
48
Po dalším rohovém kopu už se nikdo v bílém dresu Kodaně nedostal do zakončení. Borussia následně získala míč a postupně postupuje vpřed.
47
47
importantKodaň v úvodu druhého poločasu zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl zadní tyč, kde se k balónu dostal Lukas Lerager, ale Meyer jej skvěle vychytal!
46
Borussia obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Německý celek bude chtít navázat na povedenou první půli a potvrdit výborný vstup do Ligy mistrů.
46
Začal druhý poločas.
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější favorizovaný Dortmund. Domácí dlouho nemohli najít recept na pevnou obranu Kodaně. Až ve 35. minutě poslal domácí do vedení Marco Reus. Dortmund navíc pokračoval v ofenzivním pojetí hry a ve 42. minutě přidal po krásné akci druhou branku Raphaël Guerreiro.
45+1
První poločas skončil.
45
Domácí brankář v závěru první půle nakopl míč na levou stranu. Důrazní zadáci Kodaně získali míč pro sebe, ale dánský celek potřebuje spíše útočit.
44
Mohamed Daramy se uvolnil na levé straně, přehodil si míč na pravačku a odcentroval. K zakončení se ještě dostal Lukas Lerager, jehož ránu domácí brankář raději vytěsnil na roh.
42
42
goalDortmund právě vstřelil branku! Domácí celek přidává druhou branku! RAPHAEL GUERREIRO díky důrazu obral o míč jednoho ze soupeřů, nabídl skvělou pozici Reynovi, který místo zakončení vrátil míč Guerreirovi, který uklidil míč do odkryté branky!
41
Niklas Süle dloubl míč pravačkou do pokutového území, nicméně Denis Vavro jeho úmysl skvěle přečetl a odhlavičkoval míč do bezpečí.
40
Julian Brandt se na polovině hřiště skvěle zbavil obránců a uklidnil rozehrávku Dortmundu. Hosté rychle zacouvali zpátky do bloku.
39
Raphaël Guerreiro dloubl míč směrem do pokutového území, jenže osamocený útočník Modeste neměl proti přesile obránců šanci.
38
Modeste chtěl hrudí sklepnout míč na Brandta, ale proti němu vystartoval Lerager, který míč stačil odkopnout na polovinu hřiště.
37
Kodaň se po obdržení úvodní branky dostala na polovinu Dortmundu, jenže hosté stále kombinují dvacet metrů od hranice pokutového území.
35
35
goalDortmund právě vstřelil branku! Domácí celek se deset minut před přestávkou dostává do vedení! Brandt překvapivou přihrávkou našel MARCA REUSE, který se individuálně vrhl do vápna a levačkou rozvlnil síť! Čisté svědomí nebude mít ani slovenský stoper Denis Vavro, kolem kterého se Reus prohnal.
35
Victor Kristiansen si nechtěl lámat zuby s napadajícím Meunierem a pomohl si přihrávkou na Vavra. Kodaň mírně otupila tlak Borussie.
34
Na konci dalšího výpadu Dortmundu byl Marco Reus, který centroval z těžké pozice a poslal míč jen do rukavic gólmana Ryana.
33
Reyna na levé straně sklepl míč dopředu, jenže dobíhající spoluhráč už míč nedohnal na trávníku. Ryan bude rozehrávat od hostující svatyně.
32
Meunier měl prostor na pravé straně, nicméně místo potáhnutí míče vpřed zvolil rozehrávku na stopery.
31
Hostující brankář Ryan s odkopem od branky rozhodně nespěchal, což se nelíbilo fanouškům domácího celku.
30
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme dominanci Borussie Dortmund. Kodaň ale kompaktně brání a nepouští soupeře do šancí.
29
Domácí se znovu drali do zakončení po centru z levé strany, jenže Kodaň má ve vlastní šestnáctce snad devět hráčů, kteří čistí jeden centr za druhým.
28
Zpoza velkého vápna zakončil Salih Özcan, nicméně jeho projektil pravou nohou skončil vedle levé tyčky hostující svatyně.
27
yellowCardDavit Chočolava sestřelil Modesteho a zaslouženě spatřil z rukou hlavního arbitra žlutou kartu.
27
Následný přímý kop nebyl vůbec špatný! Centr z pravé strany se dvakrát odrazil na malém vápně, ale nikdo z hráčů jej nedopravil do sítě.
26
Daramy na levé straně uvolnil Kristansena, který pohotově centroval levačkou a trefil Brandtovu ruku. Kodaň získala přímý kop ze zajímavé pozice.
25
Ani Meunier v prvním poločase zrovna nezáří. Krajní obránce Borussie měl moře času i prostoru, ale místo centru do vápna napálil míč vysoko na tribunu.
24
Meunier dostal na pravou stranu prudkou přihrávku, jenže mu vůbec nevyšlo zpracování a míč mu uskočil do autu. Vhazovat bude Kodaň.
23
Thorgan Hazard v jednom ze soubojů schytal tvrdý zásah na nárt a po krátkém pobytu na hřišti pro něj duel skončil.
22
ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Giovanni Reyna.
22
Thomas Meunier kombinoval na pravé straně s Brandtem, ale Borussia to má proti kompaktní defenzivě Kodaně hodně těžké.
21
Julian Brandt zahrával další roh domácí Borussie. Jeho nákop se snesl ke vzdálenější tyči, ale osamocený Davit Chočolava bez problémů odhlavičkoval míč ze šestnáctky.
20
Hosté toho směrem dopředu v úvodní dvacetiminutovce moc nepředvedli. Diks nákopem na polovinu Dortmundu odevzdal míč domácím.
19
Meunier dostal výbornou přihrávku do běhu na pravou stranu, jenže jeho pohotový centr do vápna srazil soupeř na další roh.
18
Denis Vavro si bez problémů pohlídal dloubáček za obranu Kodaně a nechal míč proskákat do rukavic gólmana Ryana.
17
Victor Kristiansen se prodral s míčem do blízkosti velkého vápna, jenže už neprocedil přihrávku na rozběhnutého spoluhráče v bílém dresu.
16
Julian Brandt udržel míč na pravé straně hrací plochy a poslal přízemní centr do vápna. Jeho pobídku zablokoval skvěle postavený Claesson.
15
Kodaň zahrávala svůj úvodní rohový kop v dnešním souboji. Centr do vápna poslal Claesson, ale Meyer se po kooperaci se stopery dostal k míči.
14
Na opačné straně operoval na levém křídle šikovný Daramy, jenže jeho spoluhráči se schovali za hráče Dortmundu. Kodani chybí lepší pohyb.
13
Domácí fotbalisté se po sporném souboji na hranici velkého vápna dožadovali pokutového kopu, ale sudí dal jasně najevo, že penaltu pískat nebude.
12
Domácí Borussia měla k dispozici vhazování u rohového praporku. Meunier zvolil přihrávku dozadu, ale hostující Daramy jeho pomalou pobídku vystihl.
11
Julian Brandt se hnal za nákopem do pokutového území, nicméně na pobídku nedosáhl. Míč tak propadl do rukavic gólmana Ryana.
10
10
importantPrvní obrovská šance domácího celku! Právě Brandt se dostal do pokutového území, předložil míč na penaltu, ale útočník Modeste míč netrefil ideálně a minul branku!
9
Julian Brandt po chybě Kodaně v zadních řadách získal míč, navedl si jej na pravačku a vypálil. Jeho projektil ale zablokoval hned první soupeř.
8
Jude Bellingham byl o krok dříve v souboji na polovině hřiště, vrhl se soupeři pod nohy a čistým skluzem odehrál míč do zámezí.
7
Jude Bellingham krásným naznačením při rozehrávce otevřel prostor pro Guerreira, jenže jeho centr z levé strany zablokoval hned první obránce.
6
Marco Reus na opačné straně umotal soupeře, předal míč Meunierovi, ale sudí nakonec odmával ofsajd. Rozehrávat bude dánský celek.
5
Za nákopem do pokutového území se hnal hostující útočník Cornelius, ale v souboji se Schlotterbeckem si pomohl nedovoleným zákrokem.
4
Marco Reus se stáhl na polovinu hřiště, kde ve středovém kruhu vybojoval odražený míč a pomohl si rozehrávkou na stopery. Borussia je od úvodu častěji na míči.
3
Do rozehrávky dánského celku se musel zapojit také brankář Ryan. Hostující gólman poslal pobídku na levou stranu, kde neměl spoluhráče.
2
Domácí celek se také poprvé vydal dopředu. Na pravé straně hřiště ale lehce zaváhal Brandt, který si poté musel pomoci přihrávkou na stopery.
1
Hostující Kodaň obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Dánský celek se ihned vydal dopředu. Zpoza vápna střílel kapitán Zeca, ale přízemním pokusem branku minul.
1
Utkání právě začalo.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Dortmund bude hrát ve žlutém, zatímco Kodaň oblékne bílou sadu dresů.
Úvodní sestavy:

Borussia Dortmund: Meyer – Meunier, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro – Özcan, Bellingham – Brandt, Reus (C), T. Hazard – Modeste.
Náhradníci: Unbehaun – Can, Coulibaly, Hummels, Moukoko, Passlack, Reyna, Rothe, Wolf, Papadopoulos.

FC Kodaň: Ryan – Diks, Chočolava, Vavro, Kristiansen – Falk, Lerager – Claesson, Zeca (C), Daramy – Cornelius.
Náhradníci: Johnsson, Dithmer – Bardghji, Boilesen, Haraldsson, Jelert, Jóhannesson, Karamoko, Lund Jensen, Mukairu, Stamenic, Sorensen.

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni.
Borussia Dortmund

Domácí Dortmund je na tom mnohem lépe. V minulém ročníku Bundesligy sice už klasicky nestačil na Bayern Mnichov, ale stále nevyklidil přední příčky. Vstup do nové sezóny se navíc Dortmundu vydařil výborně a po pěti kolech má na kontě dvanáct bodů. Za vedoucím Freiburgem tak zaostává jen vinou horšího skóre. O víkendu doma Borussia přehrála 1:0 Hoffenheim. Hned ve třech z pěti ligových duelů navíc Dortmund neinkasoval.
FC Kodaň

Celek z dánské metropole v letošní sezóny úplně nezáří. Kodaň se do Ligy mistrů dostala skrze předkolo, ve kterém přehrála 2:1 a 0:0 turecký Trabzonspor. V nejvyšší dánské soutěži ale patří slavnému týmu po osmi kolech až šestá pozice. Na vedoucí Nordsjaelland naví ztrácí už sedm bodů. O víkendu ale Kodaň doma přehrála Silkeborg 1:0. Pro slovenské fanoušky je navíc zajímavé, že v týmu působí stoper Denis Vavro.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi Borussií Dortmund a FC Kodaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Liga majstrov: Borussia Dortmund zdolala FC Kodaň s Vavrom