Bolt v Austrálii vyhral preteky na 150 metrov, v štafete bežal s Powellom

Usain Bolt (vľavo) a Asafa Powell.
Usain Bolt (vľavo) a Asafa Powell. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. feb 2017 o 14:05

Jamajský bežec v individuálnej súťaži zabehol 150 metrov v čase 15,28 sekundy.

MELBOURNE. All-Stars tím vedený osemnásobným olympijským víťazom Usainom Boltom sa stal víťazom netradičných pretekov v rámci nového projektu Nitro Athletics v austrálskom Melbourne.

Jamajský šprintér zvíťazil v behu na 150 metrov výkonom 15,28 sekundy, čo bolo jeho jediné individuálne vystúpenie počas troch dní.

V rozhodujúcej štafete na 4x100 metrov sa v tíme All-Stars predstavil okrem súčasného svetového rekordéra Bolta aj držiteľ niekdajšieho najlepšieho svetového času, ďalší Jamajčan Asafa Powell.

All-Stars tím napokon v tejto špecifickej tímovej súťaži zdolal Austrálčanov, Japoncov, Novozélanďanov aj Číňanov.

"Boli to skvelé preteky. Povedali sme si, že potlačíme, čo sa dá, a vyšlo to," povedal Usain Bolt.

"Videl som angažovaných účastníkov, ktorí sa bavili a to je presne to, čo nášmu športu v poslednom čase chýbalo," uznanlivo uviedol na margo projektu Nitro Athletics šéf svetovej atletiky Sebastian Coe.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Bolt v Austrálii vyhral preteky na 150 metrov, v štafete bežal s Powellom