Lucia Michaličková

Slovensko

+ 14:45,2 min

9 tr. min

DUSZNIKI-ZDRÓJ. Slovenská biatlonistka Veronika Machyniaková obsadila 15. miesto v úvodnej súťaži na ME v poľskom meste Duszniki-Zdrój.

Vytrvalostné preteky na 15 km vyhrala domáca reprezentantka Monika Hojniszová-Staregová s náskokom 2,9 sekundy pred Ukrajinkou Anastasijou Merkušinovou, bronz brala Ruska Larissa Kuklinová (+15,5).

Veronika Machyniaková predviedla spomedzi piatich Sloveniek na štarte najlepší výkon, na štyroch streleckých položkách neurobila ani jednu chybu a v cieli mala na víťazku manko 3:16,5 min.

Jej sestra Júlia Machyniaková obsadila s jednou trestnou minútou 34. priečku, Henrieta Horvátová (3 strelecké chyby) skončila na 53., Aneta Smerčiaková (6) na 97. a Lucia Michaličková s deviatimi chybami na 110. mieste.

V slovenskej nominácii je aj Ivona Fialková, ktorá po prekonaní ochorenia COVID-19 a dočasnom prerušení sezóny chce otestovať aktuálnu formu pred MS v Pokljuke. Predstaví sa však až v piatok v šprinte a v prípade postupu aj v stíhacích pretekoch.

Hojniszová-Staregová vybojovala na domácej trati zlato napriek jednej streleckej chybe na druhej položke. Druhá Merkušinová zvládla všetky štyri čisto, tretia Kuklinová pridala k bežeckému času jednu trestnú minútu.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Machyniaková sa v úvode ME dostala do najlepšej pätnástky, vyhrala Poľka