+ 7:17,0 min (2)

90.

Aneta Smerčiaková

+ 12:11,2 min (6)

ANTERSELVA. Rakúska biatlonistka Lisa Theresa Hauserová vyhrala štvrtkové vytrvalostné preteky na 15 km v rámci 7. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve. Na štyroch streleckých položkách spravila len jednu chybu a do cieľa prišla v čase 42:29,3 min.

Druhá skončila Ukrajinka Julija Džimová a tretia bola Francúzka Anais Chevalierová-Bouchetová. Z trojice slovenských reprezentantiek skončila najvyššie na 52. mieste Henrieta Horvátová.

Hauserová dosiahla premiérový triumf

Dvadsaťsedemročná Hauserová zažíva výborné obdobie. Z piatich štartov v individuálnych pretekoch v novom roku si vybojovala tri bronzové pozície a vo štvrtok premiérový triumf vo Svetovom pohári v kariére.

Okrem toho mohla byť na stupňoch víťaziek aj v minulotýždňových pretekoch s hromadným štartom v Oberhofe, no pred finišom spadla a skončila až dvanásta. Do tohto roku boli jej maximum tri piate miesta.

"Neviem čo mám povedať, je to neuveriteľné. Celé leto tvrdo trénujete, aby ste dosiahli váš cieľ a ten bol nejakým spôsobom vyhrať preteky Svetového pohára. Teraz sa mi to podarilo a je to neskutočné. Pre mňa je to naozaj splnený sen," povedala pre oficiálny kanál Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU).

Vo štvrtok v Anterselve predviedla výborný bežecký i strelecký výkon. Džimová predviedla ako jediná z 96-členného štartového poľa bezchybnú streľbu, no bežecky zaostala a na víťazku stratila 43,7 sekundy.

Horvátová si neudržala bezchybnú streľbu

Chevalierová-Bouchetová bola pred záverečnou streľbou na čele, ale jeden nesklopený terč ju odsunul na bronzovú priečku s mankom 1:04,0 min. Štvrtá skončila s dvoma chybami domáca favoritka Dorothea Wiererová (1:15,1 min).

Dobrý výkon predviedla Nemka Janina Hettichová, ktorá skončila na 5. mieste. Nedarilo favorizovaným Nórkam, najvyššie skončila so štyrmi trestnými minútami Tiril Eckhoffová na 18. mieste (+2:52,3 min), líderka celkového poradia Marte Olsbuová-Röiselandová bola až 31.

Z trojice Sloveniek bola najvyššie Henrieta Horvátová, ktorá minula po jednom terči na tretej a štvrtej položke a s mankom 5:22,9 min obsadila 52. pozíciu.

Veronika Machyniaková si pripísala taktiež dve trestné minúty a skončila až na 70. mieste (+7:17,0 min), Aneta Smerčiaková figurovala so šiestimi chybami na 90. priečke (+12:11,2 min).