Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Roztržky, napadnutie, trieskanie dverami. Spor medzi lyžiarmi sa stupňuje

Ivan Ivanič, šéf SLA. (Autor: TASR)
Marián Szűcs|Publikované 3. dec 2020 o 13:30

SLA nechcela, aby sa zábery zverejnili.

BRATISLAVA. Spor v lyžiarskej komunite sa naďalej vyostruje a prešiel dokonca do fyzických potýčok.

Nové rozpory vyvolala snaha ministerstva školstva odobrať Slovenskej lyžiarskej asociácii (SLA) štatút uznaného športového zväzu. Asociáciu by mal nahradiť nový Zväz slovenského lyžovania.

V stredu zamieril do popradského sídla SLA Peter Bendik a s ním aj dve ženy, aby oficiálne zrušili svoje členstvo v asociácii.

V jej sídle došlo ku konfliktu, ktorý čiastočne zachytáva aj reportáž televízie Markíza.

Televízii pohrozili právnymi krokmi

Lyžiarska asociácia krátko po incidente vydala na facebooku stanovisko, v ktorom píše, že „pri tomto neoprávnenom vniknutí do súkromných priestorov asociácie bola fyzicky inzultovaná pracovníčka sekretariátu SLA“.

To, čo sa v sídle asociácie presne udialo, však SLA paradoxne nechcela zverejniť. Požiadala televíziu, aby natočené zábery nezverejnila a pohrozila právnymi krokmi.

Televízia však odvysielala aspoň zábery z chodby, na ktorých je cez otvorené dvere vidieť roztržku Bendika a agresívneho pracovníka SLA.

Bendik: Situácia sa vyhrotila

„Do priestorov sekretariátu SLA neoprávnene vnikol Peter Bendík st. a dve ženy, ktorým asistoval kameraman TV Markíza napriek tomu, že boli upozornení, že je sekretariát z technických príčin zatvorený,“ uvádza SLA v stanovisku.

Bendik opísal, že pri vstupe do budovy ho pracovník bezpečnostnej služby upozornil, že predsedníctvo SLA zakázalo všetky návštevy. Napriek tomu šiel ďalej a zaklopal na dvere asociácie.

„Pracovníčka SLA mi otvorila so slovami, že od štatutárov SLA, má zákaz prijímať a potvrdzovať akúkoľvek poštu smerujúcu na sekretariát SLA. V kancelárii boli prítomní pán Karkošiak, Macušek, Kurcáb a štatutár a viceprezident pán Ján Garaj. Situácia sa vyhrotila a bola extrémne nervózna,“ opísal Bendik na facebooku.

Potvrdenie o vystúpení z asociácie napokon dostal.

Najhoršia spolupráca

SLA má dlhodobo povesť uzavretej inštitúcie, ktorá navonok komunikuje veľmi obmedzene. Jej šéf Ivan Ivanič prakticky neposkytuje žiadne rozhovory. Vyjadruje sa len prostredníctvom videí, ktoré nahráva asociácia.

SLA komunikuje zvyčajne len zasielaním reakcií e-mailom či vyhláseniami na svojom webe a facebooku, kde často maže kritické komentáre diskutujúcich.

Na spoluprácu s SLA sa posťažoval aj Roman Benčík, riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica, ktorá podporuje aj Petru Vlhovú a jej tím.

„Z 22 zväzov, s ktorými spolupracujeme, sa so SLA spolupracovalo najhoršie. Nikdy sme nenašli zhodu v nejakej systematickej koncepčnej práci. Nielen v kategórii dospelých, ale aj mládeže,“ uviedol Benčík pre TV Markíza.

Na prácu vedenia SLA sa dlhodobo sťažovali aj tímy elitných lyžiarok Veroniky Velez-Zuzulovej a Petry Vlhovej.

Autor: Marián Szűcs

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.