Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Ján Jacoš|16. jan 2018 o 00:00

V prvej basketbalovej lige žien a junioriek sa hrali stretnutia 13. a 14. kola.

PREŠOV. Družstvo BK Eilat PU Prešov si zaknihovalo dve výhry a v tabuľke mu po polovici súťaže patrí štvrtá priečka.

BK Eilat PU Prešov – Spartak Myjava 86:25 (23:8, 15:9, 32:4, 16:4)

Eilat PU: Sedláčková 22, Mončeková 16, Toroková 13, Mihaliková 13, Kručovská 7, Šonková 6, Pražmová 5, Palaščáková 2, Jurčová 2, Hrabovská.

Prešovčanky v stretnutí, ktoré sa hralo v Košiciach, dominovali. Zahrali si všetky hráčky, ktoré mal tréner družstva Andrej Keresteš k dispozícii. Veľmi dobrými výkonmi sa prezentovali Sedláčková a Mončeková.

BK Eilat PU Prešov – MBK Stará Turá 71:60 (24:20, 14:18, 16:10, 17:12)

Eilat PU: Mončeková 22, Pražmová 15, Sedláčková 14, Kručovská 10, Toroková 10, Mihaliková, Šonková, Palaščáková, Hrabovská, Černická.

Bolo to kvalitné stretnutie. V družstve Starej Turej, ktoré je rezervou extraligových Piešťanských Čajok, nastúpili aj hráčky, ktoré si už v najvyššej súťaži zahrali. Po vyrovnanom prvom polčase v ďalších minútach súboja Prešovčanky lepšie bránili a získali vedenie 54:48 – dali aj päť trojbodových košov.

V záverečnej štvrtine Prešov svoj náskok ešte zveľadil. Kvalitný výkon podala pivotka Alexandra Mončeková – dala 22 bodov, do dobrej formy sa po zranení dostáva Laura Pražmová, stabilné výkony tiež po zranení už podáva Magda Sedláčková. Tréner Keresteš vyslovil poďakovanie dievčatám za bojovnosť a pekný zážitok a sabinovským divákom za parádnu kulisu.

V sobotu (18. h) sa BK Eilat PU Prešov stretne s tímom Young Angels Blue Košice, v nedeľu (11. h) Young Angels Yellow Košice.

Obe stretnutia sa hrajú v športovej hale v Sabinove.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č.2/2018. V predaji od utorka 16. 1. do pondelka 22. 1.