Východniarske derby vyhrali Spišiaci. Interisti si upevnili prvú priečku

Zápas 10. kola Niké SBL medzi Prievidzou a Interom Bratislava.
Zápas 10. kola Niké SBL medzi Prievidzou a Interom Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet|30. nov 2022 o 21:15

Bratislavský Inter si upevnil pozíciu na čele tabuľky.

BRATISLAVA. Spišskí Rytieri sa radovali z víťazstva v 10. kole Niké SBL, keď vo východniarskom derby zdolali Iskru Svit 93:88.

Podobne ako v prvom vzájomnom zápase týchto dvoch celkov v tejto sezóne skóre sa v druhom polčase otočilo.

Spišiaci v úvode tretej štvrtiny prehrávali o 10 bodov, ale v druhej polovici poslednej štvrtiny zápasu strhli vedenie na svoju stranu a duel vyhrali.

Fantastickým výkonom pod doskami sa predviedol Vlatko Granič, ktorý v zápase zaznamenal až 19 doskokov a nastrieľal 12 bodov.

Najviac sa v zápase darilo domácemu rozohrávačovi Isaiahovi Washingtonovi, ktorý sa blysol 32 bodmi v zápase. Na strane “medveďov” zaznamenal 31 bodov rozohrávač Tavon King.

Skóre sa otáčalo aj v Prievidzi, kde hosťujúci Inter Bratislava prehrával v polovici tretej desaťminútovky o 11 bodov. Nakoniec však vyhral 80-76.

Prievidžania najviac ťažili zo šestnástich stratených lôpt súpera, z ktorých pridali pätnásť bodov, no ani to však nestačilo. Inter si tak upevnil pozíciu na čele tabuľky.

Najnovšia posila tímu z Hornej Nitry Kevin Anderson v zápase zaznamenal 31 bodov pri 55-percentnej úspešnosti streľby.

Na strane Interu sa najviac darilo autorovi 26 bodov Tomasovi Zdanavičiusovi, ktorý v zápase predviedol výbornú 71-percentnú úspešnosť streľby.

Handlovské trápenie pokračuje. Po svetlých zábleskoch, keď zdolali Komárno a v derby Prievidzu, prišla ďalšia “blowout” prehra. Tentokrát inkasovali 100 bodov od Lučenca.

Baník bol v každej štatistike za svojim súperom. Americká celebrita na sociálnych sieťach Eli Scott zaznamenala 24 bodov pri skvelej 75-percentnej úspešnosti streľby z poľa.

Na strane Lučenca zaznamenali po 22 bodov Eaddy a Goss a na dvojcifernom počte bodov boli hráči Kneževič (14), Bolek a Láštic (10).

Niké SBL - 10. kolo:

Spišskí Rytieri - Iskra Svit 93:88 (44:51)

Najviac bodov: Washington 32, Hlivák 16, Juríček 13 - King 31, Koval 14, Avramovič 13

BC Prievidza - Inter Bratislava 76:80 (41:40)

Najviac bodov: Anderson 31, Jašš 12, Hukič, Krčmárik 9 - Zdanivičius 26, Moorman 20, Zakas 11

MBK Baník Handlová - BKM Lučenec 77:100 (31:59)

Najviac bodov: Scott 24, Pipíška 21, Rožánek 10 - Goss 22, Eaddy 22, V. Kneževič 14

Tabuľka Niké SBL

Domov»Halové športy»Basketbal»Východniarske derby vyhrali Spišiaci. Interisti si upevnili prvú priečku