Aj vďaka nemu dosiahol Djokovič Návrat roka. Vajda je najlepším koučom

Novak Djokovič (vľavo) s Mariánom Vajdom. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. nov 2018 o 12:24

Fanúšikovia si v hlasovaní na webe vybrali za najobľúbenejšieho singlistu Švajčiara Rogera Federera.

LONDÝN. Srbský tenista Novak Djokovič získal bilančné ocenenie Návrat roka 2018 na hlavnej profesionálnej úrovni ATP World Tour.

Štrnásťnásobný grandslamový víťaz Djokovič sa po operácii pravej ruky v úvode roka dočkal titulu vo Wimbledone a na US Open, triumfoval aj na turnajoch kategórie Masters 1000 v Cincinnati a Šanghaji.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v piatok pred koncosezónnym výberovým šampionátom ATP World Tour Finals (11. - 18. novembra, Londýn).

Federera si zvolili fanúšikovia

Svetový rebríček určil najlepšieho aktéra dvojhry (Novak Djokovič) a pár vo štvorhre (Rakúšan Oliver Marach a Chorvát Mate Pavič).

Fanúšikovia si v hlasovaní na webe vybrali za najobľúbenejšieho singlistu Švajčiara Rogera Federera a deblovým párom roka je podľa priaznivcov americký tandem Mike Bryan, Jack Sock.

V kategórii Progres roka zvíťazil Grék Stefanos Tsitsipas.

Nováčikom roka sa stal Austrálčan Alex de Minaur. Tréneri zvolili za Kouča roka Slováka Mariána Vajdu, ktorý vedie aktuálnu svetovú jednotku Novaka Djokoviča.

Špeciálne honory

Samotní hráči zvolili - na základe prvotného výberu členov Medzinárodnej asociácie tenisových publicistov (ITWA) - držiteľa Ceny Stefana Edberga za športový prístup, ktorým sa stal Španiel Rafael Nadal.

Z hlasovania hráčov vzišli Turnaje roka v kategóriách Masters 1000 (Indian Wells), 500 (Queen´s Club) a 250 (Štokholm).

ATP tradične udelila aj dva špeciálne honory: Humanitárnu cenu Arthura Asha získal Španiel Tommy Robredo a mediálnu Cenu Rona Bookmana bývalá víťazka Roland Garros a dnes televízna komentátorka Sue Barkerová.

Informácie priniesol web ATP.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: