Bolesť mu vystreľuje až do stehna. Úradník vynechá MS v Budapešti

Miroslav Úradník na ME 2022.
Miroslav Úradník na ME 2022. (Autor: PAVOL UHRIN)
TASR|22. jún 2023 o 13:30

Už v Dudinciach vedeli, že sa črtá problém.

BRATISLAVA. Chodec roka 2022 Miroslav Úradník sa nepredstaví na augustových MS v Budapešti. Šampionát vynechá zo zdravotných dôvodov.

Hoci Slovensko má nárok nominovať do súťaže na 35 km na MS šesticu chodcov, pre absenciu 27-ročného atléta budú štartovať maximálne piati.

Šiestemu v tejto disciplíne z ME 2022 v Mníchove Úradníkovi sa totiž v spodnej časti chrbtice objavil zápal a bolesť mu vystreľuje až do stehna.

"Mrzí ma, že nepôjdem na majstrovstvá sveta, ale nič sa nedá robiť. Moje telo, žiaľ, z objektívnych príčin nie je pripravené na tréningovú záťaž. Nemá zmysel púšťať sa do niečoho, keď telo nespolupracuje.

Rozhodnutie vynechať MS je preto celkom logické," uviedol pre webstránku Slovenského atletického zväzu (SAZ) chodec banskobystrickej Dukly.

Slovenský chodec Miroslav Úradník počas ME 2022.
Slovenský chodec Miroslav Úradník počas ME 2022. (Autor: Reuters)

Úradník získal na konci marca v Dudinciach titul majstra Slovenska na 35 km, no už vtedy vedel, že nie je všetko v poriadku.

"Na zimnom sústredení v Juhoafrickej republiky ho to začalo trochu ťahať, preto sme trochu ubrali z tréningov a a vzal si ho do parády aj špičkový fyzioterapeut VŠC Dukla Denis Freudenfeld. Mirov stav sa zastabilizoval.

Absolvoval v Dudinciach 35 km, a keďže sme vedeli, že sa črtá problém, dostal po týchto pretekoch voľno. Potom sa znova pustil do prípravy s cieľom uspieť na májových ME družstiev.

Ibaže na jednom z tréningov ho pri stupňovanej desiatke výraznejšie pichlo a odvtedy sa už len lieči," objasnil Úradníkov kouč Martin Pupiš.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Atletika»Bolesť mu vystreľuje až do stehna. Úradník vynechá MS v Budapešti