Takmer prekonal svetový rekord Bolta. Bežecké preteky narušil pes

Počas bežeckých pretekov utiekol na trať pes. (Autor: FloTrack/ twitter)
Ivan Mriška|22. apr 2021 o 18:30

Video sa stalo virálnym na sociálnych sieťach.

BRATISLAVA. Internetom koluje vtipné video z atletického podujatia v americkom Utahu. Počas miestnych stredoškolských pretekov ušiel na trať pes, ktorý si „odbehol“ stovku s ostatnými bežcami.

„Unikol majiteľovi a ušiel na trať. Pes takmer prekonal svetový rekord Usaina Bolta. Stovku prebehol len o sekundu pomalšie,“ píše sportbible.com.

„V čele išla Gracie Laney, keď psík menom Holly veselo sabotoval úsek štafety na štyrikrát dvesto metrov,“ dodáva.

Organizátori zatúlanému psíkovi namerali čas 10,5 sekundy, a to ešte v cieli zbrzdil. Miestny atletický web si vďaka videu získal veľkú sledovanosť.

Ľudia sa bavia a chcú, aby sa Holly stala maskotom olympijského tímu.

„Svetový rekord 9,58 sekundy zlatého medailistu Bolta bol takmer prekonaný,“ satiricky uvádza športový portál.

Podobne kuriózny prípad je známy už z minulosti. V Kanade náhodne odbehol polmaratón pes a do cieľa došiel na siedmom mieste. Ku štartujúcim sa pridal úplnou náhodou, vedľa štartu sa totiž hral so stádom kráv.

„Bála som sa, že sa bude pliesť bežcom pod nohy. Najskôr som sa trošku hanbila, ale teraz som na ňu hrdá. Nechápem, ako dokázala odbehnúť celý polmaratón, pretože je dosť lenivá,“ povedala pred časom po pretekoch Runner's World majiteľka psíka menom Ludivine.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: