To hovor Bohu, odvrkla rozhodcovi. Venus Williamsová podľahla Schmiedlovej

Schmiedlová dosiahla v úvode turnaja cenný skalp.

Turnaj WTA v Parme 2021

Dvojhra - 1. kolo:

Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Venus Williamsová (USA) 5:7, 6:2, 6:2

PARMA. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Parme. V úvodnom kole vyradila Američanku Venus Williamsovú.

Úspešná kvalifikantka za 161 minút zdolala držiteľku voľnej karty 5:7, 6:2, 6:2.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti ďalšej americkej hráčke Amande Anisimovovej.

Zaujímavosťou je, že Schmiedlová má s Venus Williamsovou pozitívnu bilanciu vzájomných súbojov. Vrátane pondelka z piatich vzájomných súbojov vyhrala až štyri.

Schmiedlová je od pondelka staronovou slovenskou ženskou jednotkou, na čele vystriedala Viktóriu Kužmovú.

Schmiedlová síce v prvom sete dvakrát brejkla 40-ročnú súperku, no o vlastný servis prišla až trikrát a prehrala ho 5:7.

V druhom sa situácia čiastočnej opakovala, keď Slovenka dvakrát prelomila servis súperka, no sama si vlastné podanie udržala a triumfovala 6:2.

Za stavu 4:1 Williamsová diskutovala aj s empajrovým rozhodcom, ktorý ju napomenul, že naťahuje čas medzi výmenami. Tenistka to vysvetľovala silným vetrom.

"Ja nemôžem ovládať Boha. Pohovorte si s ním," odkázala mu čoskoro 41-ročná tenistka a ladne odkráčala.

V treťom sete Schmiedlová prišla o vlastné podanie dvakrát, no Wiliamsová až štyrikrát a Slovenka na postup premenila tretí mečbal.

Domov»Tenis»To hovor Bohu, odvrkla rozhodcovi. Venus Williamsová podľahla Schmiedlovej