Andrej Martin postúpil prvý raz do 2. kola na grandslamovom turnaji

Martin zdolal svojho súpera 3:1 na sety.
Martin zdolal svojho súpera 3:1 na sety. (Autor: atptrnava.sk)
Sportnet|23. máj 2016 o 21:20

Náš tenista pritom v Paríži už prehral v kvalifikácii.

Roland Garros, muži - 1. kolo

Andrej MARTIN (SR) - Daniel Muňoz de La Nava (Šp.) 6:2, 6:3, 4:6, 6:4

PARÍŽ. Slovenský tenista Andrej Martin dosiahol ďalší míľnik vo svojej kariére. Po prvýkrát sa totiž prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji.

V úvodnom kole Roland Garros v Paríži si ako "lucky loser" poradil so Španielom Danielom Muňozom De La Navom 6:2, 6:3, 4:6, 6:4.

Ako jediný z kvarteta Slovákov "prežil" pondelňajšie zápolenia v hlavnej súťaži, Anna Karolína Schmiedlová, Daniela Hantuchová i Martin Kližan sa s účinkovaním v singli rozlúčili.

Súperom Martina v 2. kole bude víťaz francúzskeho derby medzi Julienom Bennetauom a Lucasom Pouillem.

Martinovi vyšiel úvod zápasu, keď od stavu 1:2 získal päť gemov v rade a prvý set sa stal jasne jeho korisťou. O osude druhého dejstva rozhodol Martinov brejk v úvodnej hre.

V treťom sete mal navrch De La Nava, no v koncovke štvrtého sa presadil slovenský daviscupový reprezentant, ktorý v desiatom geme využil pri podaní súpera hneď prvý mečbal.

Hlas:

/zdroj: stz.sk/

"Každý, kto sa dostane do hlavného turnaja ako lucky loser, si to určitým spôsobom zaslúži. Lebo sa prihliada aj na rebríček. Vedel som, čo môžem očakávať od súpera. Bol som však prekvapený, ako som v prvých dvoch setoch dominoval. To je veľké povzbudenie do ďalších zápasov a turnajov. Mojim problémom sú nevyrovnané výkony, teraz sa snažím pod trénerským vedením Mila Grolmusa stabilizovať ich. Prémie a body ma teraz nezaujímajú, budem sa snažiť sústrediť sa na druhé kolo. Nikde nie je povedané, že v ňom nemôžem uspieť. Je mi jedno, ktorého z dvoch Francúzov dostanem za súpera. Hrá sa mi v Paríži dobre, to je dobré znamenie. Herne sa cítim v pohode, aj keď som mal pred turnajom problémy so seknutým krkom a bolo naozaj otázne, či vôbec budem hrať. Teraz je to už, našťastie, v poriadku,"

Ďalšie výsledky 1. kola mužskej dvojhry:

Marco Trungelliti (Arg.) - Marin Čilič (10-Chor.) 7:6 (4), 3:6, 6:4, 6:2

Mathias Bourgue (Fr.) - Jordi Samper (Šp.) 7:5 , 7:6 (5), 7:6 (6)

Albert Ramos (Šp.) - Horacio Zeballos (Arg.) 6:3, 4:6, 7:5, 6:0

Richard Gasquet (9-Fr.) - Thomaz Bellucci (Braz.) 6:1, 6:3, 6:4

Björn Fratangelo (USA) - Sam Querrey (USA) 6:3, 6:1, 6:7 (3), 6:3

Kyle Edmund (V. Brit.) - Nikolos Basilašvili (Gruz.) 7:6 (4), 6:7 (7), 7:5, 6:1

Andy Murray (2-V. Brit.) - Radek Štěpánek (ČR) 3:6, 3:6, 6:0, 4:2 - prerušené pre tmu

Gilles Simon (16-Fr.) - Rogério Dutra Silva (Br.) 7:6 (5), 6:4, 6:2

Fernando Verdasco (Šp.) - Steve Johnson (33-USA) 7:5, 6:4, 7:5

Ivan Dodig (Chor.) - Michail Južnyj (Rus.) 6:4, 5:7, 7:5, 2:6, 6:3

Jordan Thompson (Austr.) - Laslo Djere (Srb.) 6:3, 6:4, 7:5

Guido Pella (Arg.) - Diego Schwartzman (Arg.) 6:2, 3:6, 6:2, 6:3

Kei Nišikori (5-Jap.) - Simone Bolelli (Tal.) 6:1, 7:5, 6:3

Viktor Troicki (22-Srb.) - Grigor Dimitrov (Bul.) 2:6, 6:3, 5:7, 7:5, 6:3

Ivo Karlovič (27-Chor.) - Albert Montanes (Šp.) 6:2, 7:6 (7), 7:6 (5)