Nový tréner Schmiedlovú neprebudil. Bude pokračovať?

Proti Muguruzovej-Blancovej predviedla  predovšetkým v prvom sete naša hráčka tenis, ktorý od nej očakáva tréner aj fanúšikovia.
Proti Muguruzovej-Blancovej predviedla predovšetkým v prvom sete naša hráčka tenis, ktorý od nej očakáva tréner aj fanúšikovia. (Autor: TASR/ AP)
Ondrej Gajdoš|23. máj 2016 o 20:35

Jaroslavovi Levinskému sa skončila skúšobná lehota spolupráce.

PARÍŽ, BRATISLAVA. Kríza slovenskej tenistky Anny Karolíny Schmiedlovej pokračuje, dvadsaťjedenročná Košičanka vypadla aj na grandslamovom turnaji Roland Garros hneď v prvom kole.

Nasadenej štvorke Garbine Muguruzovej zo Španielska podľahla 6:3, 3:6, 3:6.

Hrá nevyrovnane, neverí si

„Kaja mala v zápase dobré úseky a tie sa v posledných turnajoch predlžovali, ale stále platí, že hrá nevyrovnane,“ povedal do telefónu jej český tréner Jaroslav Levinský.

„Potom však prídu slabé chvíle, keď hrá bojazlivo, pasívne a v rozhodujúcich momentoch príde o víťazstvo.“

Schmiedlová začala duel s Muguruzovou veľmi dobre, už vo štvrtom geme prelomila podanie súperky, dostala sa do vedenia 3:1. Svoj servis si podržala, vyhrala prvý set.

Muguruzová-Blancová spočiatku nevedela nájsť recept na dobrú hru Slovenky.
Muguruzová-Blancová spočiatku nevedela nájsť recept na dobrú hru Slovenky. (Autor: TASR/ AP)

„Zápas sa lámal na začiatku druhého setu,“ tvrdil Levinský.

„Pri podaní Muguruzovej si Kaja vypracovala niekoľko brejkbalov, no žiadny nepremenila a španielska tenistka sa