Oslavy po zisku Super Bowlu prerušila streľba, najmenej jedna osoba incident neprežila

Oslavy Kansasu City.
Oslavy Kansasu City. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. feb 2024 o 22:18

Polícia v tlačovej správe uviedla, že zadržala dve osoby.

KANSAS CITY. Majstrovské oslavy Kansasu City Chiefs prerušila streľba.

Počas slávnostného sprievodu na počesť víťazov prestížneho Super Bowlu v americkom futbale hlásia 15 zranených a najmenej jedna osoba streľbu neprežila.

Podľa agentúry AP to uviedla náčelníčka miestnej polície Stacey Gravesová. Polícia v tlačovej správe uviedla, že zadržala dve osoby.

"Som nahnevaný z toho, čo sa dnes stalo," uviedla na tlačovej konferencii Gravesová, šéfka polície v Kansas City, ktorá dodala, že dve osoby sú vo väzbe.

Na sociálnej sieti X sa objavilo video, na ktorom dvaja účastníci osláv spacifikovali unikajúcu osobu a držali ju na zemi až do príchodu polície.

VIDEO: Spacifikovanie unikajúcej osoby

"Je to absolútna tragédia, akú by sme v Kansas City nikdy nečakali a budeme si ju nejaký čas pamätať," povedal starosta Quinton Lucas.

Fanúšikov Chiefs zasahujúci policajti vyzvali, aby čo najrýchlejšie opustili oblasť. Záchranári niekoľko minút po streľbe vyniesli na nosidlách niekoľko zranených ľudí.

Informáciu priniesla agentúra AP, ktorá zatiaľ neuviedla, či sa streľba priamo dotkla aj hráčskeho kádra Chiefs.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Americký futbal»Oslavy po zisku Super Bowlu prerušila streľba, najmenej jedna osoba incident neprežila