Slafkovský vyhral anketu Kanoista roka 2017, medzi ženami triumfovala Dukátová

Na snímke slovenský reprezentant Alexander Slafkovský so zlatou medailou v kategórii C1 na majstrovstvách Európy slalomárov na divokej vode v slovinskom Tacene. (Autor: TASR)
SITA|24. jan 2018 o 19:49

Premiérovo sa slávnosť konala spoločne pre vodných slalomárov a rýchlostných kanoistov.

BRATISLAVA. Alexander Slafkovský sa stal víťazom ankety Kanoista roka 2017. Ocenili ho v stredu počas slávnostného galavečera v Bratislave.

Najlepšou ženskou športovkyňou sa stala kajakárka Jana Dukátová.

Prehľad ocenených v jednotlivých kategóriách:

Športovec roka

Alexander Slafkovský - 1. miesto na ME v Tacene, 2. miesto na MS v Pau, člen zlatej hliadky 3xC1M na MS v Pau, 3. miesto v celkovom hodnotení SP, rok 2017 ukončil ako svetová jednotka rebríčka ICFŠportovkyňa roka

Jana Dukátová - 2. miesto na MS v Pau, 3. miesto v celkovom hodnotení SP, rok 2017 ukončila ako svetová päťka rebríčka ICF

<>

Premiérovo sa hodnotiaca slávnosť konala spoločne pre vodných slalomárov a rýchlostných kanoistov, keďže od januára 2017 fungujú Slovenský zväz kanoistiky na divokej vode a Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky pod spoločnou vlajkou ako Slovenská kanoistika.

"Dnes večer sme vyhlasovali najlepších z našich elitných športovcov. Mnohí z nich v roku 2017 dosiahli vynikajúce výsledky napriek tomu, že šlo o poolympijskú sezónu. Máme za sebou prvý rok fungovania kanoistov na hladkej a divokej vode, tento rok hodnotím pozitívne," povedal šéf Slovenskej kanoistiky Ivan Cibák a prezentoval aj nové spoločné logo pre novú organizáciu.

Reprezentanti vo vodnom slalome v poolympijskej sezóne potvrdili príslušnosť k absolútnej svetovej špičke. Na majstrovstvách Európy v slovinskom Tacene získali jednu zlatú a jednu bronzovú medailu, na svetovom šampionáte vo francúzskom Pau dokonca päť cenných kovov (1 - 3 - 1).

Prirátať je potrebné aj dve tretie priečky v celkovom hodnotení Svetového pohára. Nestratili sa ani rýchlostní kanoisti. Na majstrovstvách sveta v českých Račiciach získali jedno striebro, na ME v bulharskom Plovdive striebro a bronz.

"Som veľmi rád, že som získal toto ocenenie. Vďaka patrí aj mojim konkurentom, ktorí ma posúvajú ďalej. Sme medzi svetovou špičkou hneď traja a zozadu sa na nás tlačí Marko Mirgorodský. Verím, že z toho budeme všetci ťažiť aj v ďalších rokoch," povedal úspešný singlkanoista Alexander Slafkovský.

Súvisiace články