Alex Nedeljkovic vymenený do Detroitu! Naspäť ide Bernier a tretie kolo

Oh My Hockey|22. júl 2021 o 19:35

Detroit Red Wings rozhodili siete a získali novú akvizíciu do brány, budúcu jednotku. Tou je Alex Nedeljkovic. Hoci si ho Carolina Hurricanes vychovávali dlhé roky a zdalo sa, že by konečne mohol prevziať rolu prvého brankára v ich klube, nestane sa tak.

Ako informuje Elliotte Friedman, Nedeljkovic sa sťahuje do Detroitu za Jonathana Berniera a voľbu v treťom kole draftu 2021. Bernier sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom, keďže s Carolinou zatiaľ nepodpísal kontrakt. Zmluvu nemá ani Nedeljkovic, no je RFA, teda obmedzeným voľným hráčom.

S 25-ročným brankárom sa Canes nevedeli dohodnúť na novej zmluve, Nedeljkovic pritom žiadal len 3,5 mil. dolárov. V podobných parametroch by sa teda mala pohybovať jeho dohoda s Red Wings. V poslednej sezóne odchytal 23 duelov s 93,2-percentnou úspešnosťou zásahov a priemerom 1,9 gólu na zápas.

32-ročný Bernier opúšťa Detroit po troch rokoch. V Hurricanes zrejme vytvorí duo s Jamesom Reimerom alebo Petrom Mrázkom. V minulom ročníku sa predstavil v 24 zápasoch, pričom chytal s 91,4-percentnou úspešnosťou zásahov pri priemere 2,99 inkasovaných gólov na zápas.

EDIT: Nedeljkovic podpísal v Detroite dvojročný kontrakt s platom 3 milióny dolárov ročne.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: