US Open 2021: Alex Molčan neuspel proti favoritovi

Alex Molčan - Diego Sebastian Schwartzman: ONLINE prenos z 3. kola US Open 2021 dnes. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|3. sep 2021 o 09:30 (aktualizované 4. sep 2021 o 01:31)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z 3. kola US Open 2021: Alex Molčan - Diego Sebastian Schwartzman.

NEW YORK. Slovenský tenista Alex Molčan dnes hral 3. kolo na grandslamovom turnaji US Open 2021.

Pri svojej premiérovej účasti na grandslame najskôr otočil súboj s Turkom Cemom Ilkelom, v ďalšom kole vyhral päťsetovú bitku s Američanom Brandonom Nakashim.

Nasadený jedenásty hráč Argentínčan Diego Sebastian Schwartzman však bol nad jeho sily.

Slovenský tenista favoritovi vzdoroval, ale nakoniec nezískal ani set a prehral za 2:08 h 4:6, 3:6, 3:6.

Sledovali ste tenis s nami.

ONLINE PRENOS: Alex Molčan - Diego Sebastian Schwartzman (tenis, LIVE 3. kolo US Open 2021 dnes, piatok)

Schwartzman
Diego Schwartzman dnes potvrdil svoju kvalitu a napriek všetkej snahe Alexa Molčana bol jednoducho argentínsky tenista v každom sete vždy o krok napred. Aj keď Molčan v každom sete zobral Schwartzmanovi jedno podanie, tak bol stále veľmi ďaleko k čo i len zisku aspoň jedného setu. Na takto veľké zápasy bude musieť ešte Alex Molčan vyrásť a práve aj dnešná prehra so Schwartzmanom v troch setoch môže byť v budúcnosti veľmi cenným zdrojom skúseností a odrazovým mostíkom. Žiaľ dnes to nevyšlo a Schwartzman sa úplne zaslúžene predstaví v osemfinále, veď stále na US Open nestratil set. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa pri tenise znova nabudúce!
Koniec zápasu
3:6
importantTak Molčan vytiahol fantastický defenzívny bekhend, ale Diego Schwartzman bol pripravený na sieti a zápas zakončil krátkym volejom, v treťom sete víťazí argentínsky tenista 6:3!
15-40
importantMolčanov bekhend letel výrazne mimo a Schwartzman má dva mečbaly!
15-30
Schwartzman chce ukončiť zápas a približuje sa k mečbalom po útoku, ktorým prinútil Molčana k bekhendu do siete.
15-15
Schwartzman kúzlil v defenzíve, ale jeho posledný bekhend letel do outu.
0-15
Molčan už bude riskovať a teraz sa jeho skrátenie nedostalo na druhú stranu.
3:5
importantPoctivá obrana od Schwartzmana, ktorý si skúsene počkal na vyhodený forhend Molčana a za stavu 5:3 v treťom sete bude podávať na víťazstvo!
30-40
importantSchwartzman predviedol opäť niečo naviac, keď prekvapil Molčana bekhendom pod nohy a argentínsky tenista má brejkbal.
30-30
Škoda forhendu do siete od Molčana, ktorý potrebuje vyhrať tento gem.
30-15
Víťazný krížny bekhend pre Molčana.
15-15
Ale prichádza pomoc po forhende do siete od Schwartzmana.
0-15
Molčan začína na podaní nečisto trafeným forhendom.
3:4
Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.
3:4
Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:4
importantSchwartzman ho neodvrátil, keď zaznamenal dvojchybu a Molčan sa vracia do hry v treťom sete, pretože znižuje na 3:4!
40-30
importantSchwartzman sa neubránil a Molčan po forhendovom útoku po čiare donútil argentínskeho tenistu k chybe, preto je tu brejkbal!
30-30
Malá nádej pre Molčana, ktorý bekhendovým returnom pod nohy získal bod.
15-30
Slajzovaný bekhend od Molčana bol neúspešný a skončil v sieti.
15-15
Tesný out z forhendu Schwartzmana.
0-15
Opäť dlhá výmena a Molčan ju ukončil forhendom do siete.
2:4
importantA ten už využíva, keď rýchlo dobehol skrátenie a bekhendom nastrelil Molčana, preto vedie 4:2 v treťom sete a kráča za postupom do osemfinále.
40-A
importantV dlhých výmenách má navrch Schwartzman, ktorý si počkal na dlhý bekhend Molčana a vybojoval si tretí brejkbal.
40-40
Aj tento brejkbal je rýchlo odvrátený, keď Molčan pritlačil forhendom.
40-A
importantTentokrát Molčan vyhodil forhend a Schwartzman má ďalšiu príležitosť.
40-40
Molčan ho odvrátil esom.
30-40
importantAle bekhend Molčana letel do siete a Schwartzman má brejkbal.
30-30
Ďalšie skrátenie Molčana, ktoré našťastie dopadlo dobre a zahral úspešnú smeč.
15-30
Víťazný forhend Schwartzmana k ľavej čiare, ktorý sa približuje k brejkbalom.
15-15
Schwartzman pokazil technický úder, aj keď opäť bol pri skrátení Molčana včas.
0-15
Molčanov forhendový úder sa nezmestil do kurtu.
2:3
2:3
2:3
Priamy bod pre Schwartzmana, ktorý sa ujíma vedenia 3:2 v treťom sete.
15-40
Argentínsky tenista má dva gembaly, keď prehodil Molčana na sieti bekhendom.
15-30
Následne Schwartzman pokazil bekhend.
0-30
Po dobrom podaní to už mal Schwartzman jednoduché a zahral víťazný úder.
0-15
Štvrté eso pre Schwartzmana.
2:2
Molčan sa nevzdáva, odvrátil brejkbal a v treťom sete vyrovnáva na 2:2.
A-40
Dobrá obrana od Schwartzmana, ale napokon aj tak zahral bekhend do siete.
40-40
Ale proti nemu vytiahol krásny víťazný krížny forhend.
40-A
importantSchwartzman má prvý brejkbal aj v treťom sete, keď Molčan nezvládol bekhendový úder.
40-40
Lenže Schwartzman dokázal nachytať nepripravený nábeh Molčana a pripísal si víťazný bekhend.
A-40
Molčan si vybojoval výhodu, keď sa presadil forhendom k základnej čiare.
40-40
Aktivita Schwartzmana bola korunovaná víťazným forhendom po čiare a gem je na zhode.
40-30
Bekhend do siete trafil Molčan a gem ešte nekončí.
40-15
Schwartzman v dlhej výmene nevydržal a ako prvý pokazil bekhend.
30-15
Ale v tejto chvíli už aj chyba z forhendu od Molčana.
30-0
Priamy bod pre Molčana.
15-0
Molčan otvára gem na podaní víťazným forhendom.
1:2
1:2
1:2
Bojovnosť sa Molčanovi uprieť nedá, ale opäť sa potvrdila veľká kvalita Schwartzmana, ktorý si vychutnal volej na sieti a v treťom sete vedie 2:1.
0-40
Schwartzman útočí na čistú hru, keď rozhodol víťazným forhendom.
0-30
Aj ďalšia výmena sa končí úplne rovnako, keď Molčan trafil bekhend do siete.
0-15
Molčan zahral bekhend do siete.
1:1
Ale Schwartzman nedostal return do hry a Molčan vyrovnáva na 1:1 v treťom sete.
40-30
Gem ešte pokračuje, keďže Molčan zaznamenal dvojchybu.
40-15
Schwartzmanov bekhendový return sa nedostal do kurtu.
30-15
Pekná výmena a Molčan ju ovládol vďaka bekhendovému voleju.
15-15
Schwartzman odpovedá víťazným bekhendom cross.
15-0
0:1
Výmenu Schwartzman zakončil víťazným úderom na sieti a ujíma sa vedenia 1:0 v treťom sete.
15-40
Priamy bod, ktorý dáva Schwartzmanovi dva gembaly.
15-30
Ani bekhend Molčana sa nedostal cez sieť.
15-15
V ďalšej výmene už Molčan pokazil forhend.
15-0
Tretí set Schwartzman načal chybou z forhendu.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Diego Schwartzman.
0:0
Tak druhý set bol ešte jednoznačnejší ako prvý, keď si Schwartzman vybudoval pohodlný náskok 5:2 a aj keď jedno podanie stratil, tak set ukončil pri Molčanovom podaní a k postupu do tretieho kola mu chýba len jeden set. Treba len veriť, že Alex v treťom sete ešte v sebe nájde psychickú silu na zdramatizovanie zápasu.
0:0
3:6
importantDruhý set predsa len končí už na podaní Molčana, ktorému nevyšiel forhend po čiare a Schwartzman v druhom sete víťazí 6:3!
30-40
Ani druhý nevyužíva, keď dobehol skrátenie a úder poslal za základnú čiaru.
15-40
Prvý Schwartzman zahodil, keď forhend trafil do siete.
0-40
importantVyhodený forhend Molčana a tri setbaly pre Schwartzmana!
0-30
Schwartzman sa približuje k setbalom, keď výmenu ukončil forhendom po čiare.
0-15
Gem na podaní Molčan začína chybou z forhendu.
3:5
importantVíťazný Molčanov forhendový return a je znížené na 3:5 v druhom sete!
40-15
importantAle Molčan ešte môže predĺžiť druhý set, keďže Schwartzmanov bekhend doletel za základnú čiaru a slovenský tenista má dva brejkbaly!
30-15
Schwartzman si pomáha tretím esom.
30-0
Následne výmenu Schwartzman nedotiahol na sieti a volej pokazil.
15-0
Schwartzman začína forhendom len do siete.
2:5
2:5
2:5
importantSchwartzman dobehol skrátenie, následne uspel na dvakrát forhendom a argentínsky tenista bude podávať na víťazstvo v druhom sete za stavu 5:2.
40-A
importantSchwartzman má ďalší brejkbal, keďže Molčanov bekhend skončil v sieti.
40-40
Lenže potom trafil forhend do siete a je tu zhoda.
40-30
Presný Molčanov forhend do protipohybu Schwartzmana, ktorý mu prináša gembal.
30-30
Prichádza piata Molčanova dvojchyba.
30-15
Pri tomto skrátení bol Schwartzman včas, ale lob mu v tejto chvíli nevyšiel.
15-15
Ale nepresný forhend predviedol aj Molčan.
15-0
Forhend Schwartzmana zastavila sieť.
2:4
Ale Schwartzman brejk potvrdil, keď gem ukončil víťazným forhendom a v druhom sete vedie 4:2.
30-40
Molčan zabojoval a vytiahol parádny víťazný forhend z defenzívy.
15-40
Séria bodov Schwartzmana sa končí až teraz, keď sa dopustil jednoduchej chyby z forhendu.
0-40
Následne Schwartzman pridáva víťazný bekhend po čiare a teraz je to veľká jazda argentínskeho tenistu.
0-30
Ďalší krásny úder od Schwartzmana, ktorý zaznamenal víťazný bekhend cross.
0-15
Krásna výmena a Schwartzman ju uchmatol pre seba vďaka víťaznému forhendu.
2:3
2:3
2:3
importantMolčan nedotiahol ani túto dobre rozbehnutú výmenu do úspešného konca, keďže trafil sieť a Schwartzman ide do vedenia 3:2 v druhom sete.
30-40
importantSkrátenie Molčana teraz neuspelo a Schwartzman má brejkbal.
30-30
Po dvojchybe sa Molčan dostáva do problémov.
30-15
Ale v tejto výmene bol aktívnejší Schwartzman a Molčan zahral bekhend do siete.
30-0
Schwartzman netrafil forhend do kurtu.
15-0
Pekný kraťas od Molčana, za ktorým sa Schwartzman ani nerozbehol.
2:2
To je od Molčana všetko v tomto geme, keď vyhodil bekhend a Schwartzman vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.
30-40
Tak aj Molčan už predviedol úspešný lob, aj keď proti malému Schwartzmanovi to nie je až také prekvapenie.
15-40
Lenže priamy bod prináša Schwartzmanovi dva gembaly.
15-30
Ale aj Schwartzman kazí forhendový úder.
0-30
Molčan si pripisuje chybu z forhendu.
0-15
Po dobrom podaní ukončil Schwartzman výmenu víťazným forhendom.
2:1
2:1
2:1
Tretie eso pre Molčana v zápase, ktorý odvrátil brejkbal a vedie 2:1 v druhom sete.
A-40
Po nevydarenom slajzovanom bekhende má Molčan výhodu.
40-40
Ten je odvrátený, keď mu tentokrát vyšiel útočný forhend.
30-40
importantMolčan chcel pritlačiť forhendom, ale netrafil a bude čeliť brejkbalu.
30-30
Neskutočná odpoveď od Schwartzmana, ktorý trafil vynikajúci víťazný forhend.
30-15
Dobrá nátlaková hra od Molčana a Schwartzmanov bekhend skončil v sieti.
15-15
Forhend Molčana skončil v sieti.
15-0
Bod z podania pre Molčana.
1:1
Priamy bod pre Schwartzmana, ktorý vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.
0-40
Do tretice pridal Schwartzman perfektný forhend po čiare.
0-30
Výborný Schwartzmanov lob a Molčan už na sieti pokazil ťažkú smeč.
0-15
Schwartzman predviedol ukážkový víťazný krížny forhend.
1:0
Gem zakončil Molčan rýchlym forhendom, ktorý už Schwartzman nevrátil a ujíma sa vedenia 1:0 v druhom sete.
40-30
Ďalší vydarený Molčanov útok znamená gembal.
30-30
Ešte že prichádza priamy bod.
15-30
Tentokrát Molčana nepodržal bekhend a ani podanie na začiatku druhého setu nie je jednoduché.
15-15
Neúspešný pokus Schwartzmana o dropshot.
0-15
Druhý set Molčan začal zle trafeným forhendom.
0:0
0:0
0:0
Molčan bojoval v prvom sete, keď si stratené podanie rýchlo zobral set, ale Schwartzman skúsene udrel druhýkrát v samom závere, a potom už set úspešne dopodával. Tak dúfajme, že Molčan bude mať v druhom sete o čosi viac šancí a aj šťastia.
4:6
importantSchwartzman ukončuje prvý set esom na stred a vyhral ho 6:4!
15-40
importantTentokrát Molčanove skrátenie nezafungovalo, keďže Schwartzman ho preloboval a vybojoval si dva setbaly!
15-30
Kratší forhend Schwartzmanovi stačil, pretože Molčan už bol pri údere neskoro.
15-15
Ale Molčan už možno aj trochu riskuje a jeho forhend zastavila sieť.
15-0
Molčan chce ešte bojovať a prinútil Schwartzmana k chybe z obranného bekhendu.
4:5
4:5
4:5
importantA vidíme možno rozhodujúci moment prvého setu, keď Schwartzman berie druhýkrát podanie Molčanovi po tom, čo zrýchlil výmenu bekhendom po čiare a argentínsky tenista bude podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 5:4.
30-40
importantAle aspoň jeden brejkbal Schwartzman má, keď si ho vyslúžil po útoku, proti ktorému už Molčan nenašiel odpoveď.
30-30
Schwartzman vyhodil bekhend a nevybojoval si brejkbaly.
15-30
Následne poslal Molčan forhend do siete a má problémy na podaní.
15-15
Rýchla odpoveď po vydarenom útoku a Molčan zakončil smečom.
0-15
Nečisto trafený forhend Molčana a na podaní nezačína najlepšie.
4:4
Molčan zahral forhend do siete a Schwartzman vyrovnáva na 4:4 v prvom sete.
15-40
Ľahký bod z podania a dva gembaly pre argentínskeho tenistu.
15-30
Diváci tlieskajú Schwartzmanovi, ktorý predviedol výbornú obranu a zakončil víťazným bekhendom.
15-15
Potom prichádza forhend do siete od Molčana.
15-0
Schwartzman sa vydal na sieť, ale Molčan ho prehodil bekhendom.
4:3
4:3
4:3
Dlhý gem je na konci, keď Molčan zahral opäť bod z podania a dostáva sa do vedenia 4:3 v prvom sete.
A-40
Priamy bod a opäť výhoda pre Molčana.
40-40
Ten zahodil, keďže si pripisuje už tretiu dvojchybu.
A-40
Molčan odpovedá rovnakým spôsobom a po úspešnom forhendovom útoku má gembal.
40-40
Ďalšia zhoda, keďže Schwartzman rozhodol túto výmenu útočným forhendom.
A-40
Schwartzman rýchlo dobehol skrátenie, lenže potom vyhodil jednoduchý forhend.
40-40
Dlhý bekhend Molčana a na podaní musí ísť cez zhodu.
40-30
Druhé eso Molčana a gembal.
30-30
Ale zároveň Molčan trafil prvé eso.
15-30
Druhá dvojchyba Molčana a problémy pri podaní.
15-15
Tentokrát dlhá výmena a Molčan ju zakončil forhendom do siete.
15-0
Molčan bol na sieti, ale Schwartzman dostal šancu na obhodenie, lenže zlyhal z bekhendu.
3:3
Krásny krížny víťazný bekhend Schwartzmana znamená vyrovnanie na 3:3 v prvom sete.
30-40
Schwartzman trafil eso von z kurtu a otáča tento gem.
30-30
Ani tentokrát Molčan nezahral podľa predstáv, pretože forhend poslal do siete.
30-15
Rámom trafený forhend Molčana priniesol Schwartzmanovi jednoduchý bod.
30-0
A ďalší bekhend Schwartzmana neprešiel cez sieť, takže Molčan môže cítiť šancu.
15-0
Nepresný krížny bekhend Schwartzmana, ktorý z tejto strany dosť chybuje.
3:2
3:2
3:2
Víťazný forhend Molčana ukončil tento gem a slovenský tenista vedie 3:2 v prvom sete.
40-15
Ale dlhý bekhend Schwartzmana znamená dva gembaly pre Molčana.
30-15
Molčan teraz pokazil hneď druhý úder, keď forhend trafil do siete.
30-0
Vyrovnaná výmena od základnej čiary končí bekhendovou chybou Schwartzmana.
15-0
Konečne si priamym bodom pomáha aj Molčan.
2:2
Forhend Molčana letel úplne mimo a Schwartzman vyrovnáva čistou hrou na 2:2 v prvom sete.
0-40
Tvrdý forhend Schwartzmana, ktorý zakončil jednoduchým volejom.
0-30
Následne si Schwartzman pripisuje priamy bod.
0-15
Forhend Molčana letel do tesného outu.
2:1
2:1
2:1
Ani tak rýchly tenista akým je Schwartzman teraz nestačil na Molčanove skrátenie, ktorý sa ujíma vedenia 2:1 v prvom sete.
40-15
Molčan sa dostáva k dvom gembalom, keďže Schwartzman poslal forhend do siete.
30-15
Ďalšia chyba Schwartzmana z bekhendu.
15-15
V nasledujúcej výmene Schwartzman pokazil bekhend.
0-15
Lenže aj toto podanie začína Molčan prehraným bodom, keď prestrelil forhend.
1:1
importantAni krížny bekhend Schwartzmana sa nezmestil do kurtu a Molčan si berie ihneď stratené podanie späť, preto je vyrovnané 1:1!
A-40
importantMolčan sa dostáva k prvému brejkbalu, pretože Schwartzman vyhodil forhend!
40-40
Druhá zhoda, keďže Schwartzman nedostal bekhend na druhú stranu.
40-A
Molčan pokazil bekhendový return a Schwartzman má výhodu.
40-40
Gem sa dostáva na zhodu, keďže Schwartzman trafil forhend do siete.
30-40
Ale po priamom bode má argentínsky tenista gembal.
30-30
Schwartzman si pripisuje už druhú dvojchybu.
15-30
Obrana Molčana nebola úspešná, keďže posledný slajzovaný bekhend už nepadol do kurtu.
15-15
Schwartzman ho napokon Molčanovi daroval dvojchybou.
0-15
Molčan stále čaká na prvý bod, keďže jeho forhend skončil v sieti.
0:1
importantMolčan bol opäť pod tlakom a Schwartzman ho dlhým bekhendom dotlačil k chybe, preto argentínsky tenista berie Molčanovi podanie čistou hrou.
0-40
importantPrvá dlhšia výmena a Schwartzman si vybojoval tri brejkbaly po víťaznom krížnom bekhende.
0-30
No a hneď Molčan zaznamenal prvú dvojchybu.
0-15
Molčanov bekhend neprešiel cez sieť.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Molčan aj Schwartzman už dokončujú rozcvičku a zápas tretieho kola o malú chvíľu začne.
Vítam všetkých tenisových priaznivcov pri sledovaní tretieho kola US Open, pričom všetku pozornosť slovenských fanúšikov púta Alex Molčan. Ten zvláda grandslamovú premiéru fantasticky a vybojoval si zápas proti súperovi zo širšej mužskej tenisovej elity, ktorým je celkom bezpochyby argentínsky tenista Diego Schwartzman. Tento zápas je pre Molčana odmenou za neustále zlepšovanie a napredovaní v kariére, ale zároveň doňho nemôže vstupovať s porazeneckými myšlienkami.

Alex Molčan: Slovenský tenista si na US Open po Ilkelovi poradil veľmi nečakane s domácim Nakashimom, keď uspel v päťsetovej dráme a hlavne otočil zápas z 1:2 na sety. Molčan ukázal veľkú psychickú odolnosť a po dlhšej dobe tak máme tenistu v treťom kole na turnaji veľkej štvorky. Naposledy bol v tejto fáze Norbert Gomboš v minulom roku na French Open, kde zhodou okolností prehral práve so Schwartzmanom v troch setoch.

Diego Schwartzman: Argentínsky tenista je v rebríčku ATP na 14. mieste a na turnaji zatiaľ nestratil set, pretože Berankisa a Andersona porazil v troch setoch. Aj keď historicky má najlepšie výsledky na antuke, tak svoju hru prispôsobil tvrdému povrchu a na US Open už bol dokonca dvakrát vo štvrťfinále. Prípravné turnaje sa mu ale príliš nevydarili, keď v Toronte vypadol v osemfinále s Bautistom a v rovnakej fáze prehral v Cincinnati s Ruudom.

Tak dúfajme, že Molčan sa nezľakne veľkého tenisového mena a predvedie najlepší výkon na turnaji, čo by Schwartzmanovi mohlo narobiť problémy a možno by už aj stratil prvý set na US Open.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 23:00.

Domov»Tenis»US Open 2021: Alex Molčan neuspel proti favoritovi