Alex Molčan na US Open 2021. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. sep 2021 o 01:40 (aktualizované 4. sep 2021 o 06:30)

Molčan dosiahne nové kariérne maximum.

US Open 2021

Dvojhra mužov - 3. kolo:

Diego Schwartzman (Arg.-11) - Alex Molčan (SR) 6:4, 6:3, 6:3

NEW YORK. Slovenský tenista Alex Molčan neuspel v 3. kole dvojhry na US Open 2021.

Grandslamový debutant podľahol v pozícii kvalifikanta turnajovej jedenástke Argentinčanovi Diegovi Sebastianovi Schwartzmanovi 4:6, 3:6, 3:6. Zápas trval dve hodiny a osem minút.

Molčan napriek prehre dosiahol významný míľnik v kariére.

Molčan s v rebríčku polepší

Hneď pri premiére v hlavnej súťaži na niektorom z podujatí veľkej štvorky postúpil medzi elitnú tridsaťdvojku.

V onlajn vydaní svetového rebríčka figuruje na 116. mieste, čo je jeho nové kariérové maximum.

Finalista turnaja ATP v Belehrade si z Flushing Meadows odnáša prémiu 180.000 USD pred zdanením.

Molčan v úvodnom geme čistou hrou stratil vlastné podanie, hneď vzápätí však kontroval rebrejkom a v prvom sete držal s favoritom krok.

V koncovke však slávil úspech Schwartzman, ktorý za stavu 4:4 po druhý raz v zápase zobral Molčanovi servis.

Argentínčan robil v dlhých výmenách menej nevynútených chýb, vedel zmeniť rytmus hry a pomôcť si kvalitným forhendom.

Schwartzman premenil už prvý mečbal

Na začiatku druhého dejstva viedol Molčan 2:1, Schwartzman však potom získal štyri gemy za sebou.

Molčan síce pri podaní súpera znížil na 3:5, no následne opäť prišiel o podanie.

V treťom sete Schwartzman vďaka brejku v ôsmom geme odskočil Molčanovi na 5:3 a zápas už dotiahol do úspešného konca.

Po stopvoleji premenil vlaňajší semifinalista Roland Garros prvý mečbal.

Slovenský tenis tak prišiel na US Open aj o svoje posledné želiezko v singli.

Molčan uznal kvality súpera

Molčan po zápase priznal, že Schwartzman bol tvrdý oriešok.

"Dnes to bol veľmi náročný zápas. Diego hral takmer bezchybne, veľmi dobre sa na kurte pohyboval. Ak som mu dal šancu, tak hneď to využil. Ja som dnes robil viac chýb, ale, samozrejme, bolo to spôsobené aj tým, že on hral veľmi solídne. Mal dobrú dĺžku a presnosť úderov. Ja som sa až moc snažil niečo vymyslieť," povedal pre TASR po zápase Molčan.

Po premiére na tomto grandslamovom podujatí však má dôvod na úsmev.

"V každom prípade som s celkovým vystúpením na tohtoročnom US Open veľmi spokojný. Odnášam si z New Yorku iba pozitíva a budem pracovať na sebe, aby som bol lepší," uviedol zverenec trénera Ladislava Simona.