1.Aleksander Aamodt KildeNórsko2:01.45 min
8.Romed BaumannNemecko+ 0,9 s
9.Max FranzRakúsko+ 0,98 s
10.Matthias MayerRakúsko+ 1,05 s
60.Martin BendikSlovensko+ 5,65 s

VAL GARDENA. Obhajca veľkého glóbusu Aleksander Aamodt Kilde z Nórska získal druhé víťazstvo v tejto sezóne Svetového pohára alpských lyžiarov.

V sobotu triumfoval v zjazde v talianskej Val Gardene a skvele nadviazal na piatkový triumf v super-G v tomto stredisku. Víťazstvom sa dostal aj na čelo celkového poradia seriálu.

Kilde na druhé miesto odsunul o 22 stotín sekundy Ryana Cochrana-Siegleho z USA, tretí finišoval Švajčiar Beat Feuz (+0,54).

Slovák Martin Bendik mal v súťaži štartové číslo 61, posledné v štartovej listine. So stratou 5,65 sekundy finišoval na predposlednej priečke.

Po rokoch ovládol Val Gardene

Pre 28-ročného Kildeho to bolo celkovo šieste víťazstvo v pretekoch Svetového pohára a tretie v zjazde.

Vo Val Gardene triumfoval aj v zjazde v roku 2018, v roku 2019 sa nešlo.

Na čele poradia seriálu preskočil Švajčiara Marca Odermatta, ktorý v sobotu neštartoval a teraz má na neho náskok 45 bodov.

"Moje lyžovanie je ešte lepšie ako v predchádzajúcej sezóne. Mám aj potrebnú rýchlosť. A, samozrejme, som o rok starší a skúsenejší. Toto všetko sa veľmi hodí, ak chce človek víťaziť vo Svetovom pohári," citovala agentúra APA Kildeho.

Tradične sa darilo Nórom, nevídane Američanom

Nórom sa vo Val Gardene v poslednej dekáde darí brilantne. Je to pre nich v zjazde štvrté víťazstvo z uplynulých piatich prípadov.

Piatkový Kildeho triumf v super-G bol už siedmym v tomto stredisku z uplynulých deviatich v tejto disciplíne.

V sobotu sa nevídane darilo aj Američanom. Dvadsaťosemročný Ryan Cochran-Siegle získal vôbec prvé pódium v kariére pri svojom 98. štarte vo Svetovom pohári.

Bryce Bennett skončil na štvrtom mieste spolu s Nórom Kjetilom Jansrudom a tretím reprezentantom USA v prvej šestke bol Jared Goldberg.