Adam Ružička v drese Stockton Heat. (Autor: Twitter American Hockey League)
TASR|6. mar 2021 o 08:03

Slovenský hokejista je na čele kanadského bodovania AHL.

NEW YORK. Slovenský hokejista Adam Ružička dosiahol štvrtý trojbodový duel v AHL za sebou.

V noci na sobotu sa podieľal dvoma gólmi a asistenciou na triumfe Stocktonu nad domácim Torontom Marlies 5:1.

Jeden zásah si pripísal aj jeho spoluhráč Martin Pospíšil, v drese kanadského tímu asistoval na jediný zásah obranca Martin Marinčin.

Ružička v 31. minúte otvoril skóre duelu, potom prihral Pospíšilovi, ktorý zdvojnásobil vedeniu Stocktonu a v 55. minúte pridal štvrtý zásah svojho tímu.

V tejto sezóne má na konte dvanásť bodov za sedem gólov a päť asistencií. Spoločne s Rileym Barberom je na čele kanadského bodovania súťaže.

Pre Pospíšila to bol druhý gól v ročníku a piaty bod, Marinčin si pripísal premiérový bod v tejto sezóne.

Rovnako po prvý raz bodoval aj Christián Jaroš, ktorý asistenciou prispel k víťazstvu San Jose Barracuda na ľade San Diega 5:1.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Ružička má úžasnú formu. Dosiahol štvrtý trojbodový duel za sebou