Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Guľa pri mladíkoch končí, bude trénovať popredný český klub

Adrian Guľa. (Autor: Pavol Zachar TASR)
TASR|18. dec 2019 o 12:21

S Viktoriou Plzeň podpísal zmluvu na 2,5 roka.

PLZEŇ. Adrián Guľa sa stal novým trénerom českého futbalového klubu Viktoria Plzeň. Štyridsaťštyriročný kouč podpísal s Viktoriou zmluvu na 2,5 roka a mužstva sa ujme 6. januára budúceho roka na štarte zimnej prípravy.

Doteraz pôsobil na lavičke slovenskej reprezentácie do 21 rokov.

Na poste vystriedal Pavla Vrbu, ktorý po jeseni v klube skončil a odišiel do bulharského Ludogorca Razgrad. Slovenský futbalový zväz (SFZ) uvoľnil Guľu, keď sa s ním dohodol na ukončení platnej zmluvy na SFZ k 31. decembru 2019.

Sledovali ho už dlhšie

Rodák z Novák odchádza od reprezentácie s bilanciou osem výhier, jedna remíza a sedem prehier.

Teším sa na novú výzvu aj na skvelú atmosféru v Doosan Aréne. v minulosti som videl niekoľko zápasov Viktorky a fanúšikovia boli vždy vynikajúci. Budeme im chcieť urobiť čo najviac radosti.


Adrian Guľa

"Som veľmi rád, že sa nám po intenzívnom rokovaní podarilo všetko uzavrieť ešte pred Vianocami a môžeme fanúšikom aj verejnosti predstaviť nového trénera Viktorie Plzeň, ktorým bude Adrian Guľa.

Jeho prácu sme sledovali už dlhšie a musím priznať, že sa nám veľmi páčila," citoval klubový web Plzne generálneho manažéra Adolfa Šádeka.

"Teším sa na novú výzvu aj na skvelú atmosféru v Doosan Aréne. v minulosti som videl niekoľko zápasov Viktorky a fanúšikovia boli vždy vynikajúci. Budeme im chcieť urobiť čo najviac radosti," povedal Guľa, ktorý priviedol Žilinu v sezóne 2016/2017 k majstrovskému titulu.

Kozáčik bude trénovať brankárov

Spoločne s Guľom prichádza aj nový realizačný tím. Asistentom bude Marián Zimen, videoanalytikom Ladislav Kubalík a kondičným trénerom Martin Kojnok. Pri tíme zostane aj asistent Marek Bakoš a novinkou je, že brankárov bude mať na starosti Matúš Kozáčik.

Slovenský futbalový brankár vo veku 35 rokov ukončil aktívnu kariéru. Odchovanec Dolného Kubína pôsobil vo Viktorii Plzeň od roku 2012, predtým chytal aj v Anorthosise Famagusta, Sparte Praha i Slavii Praha.

Za slovenskú reprezentáciu premiérovo nastúpil v decembri 2006 a celkovo si pripísal 29 štartov. Informáciu zverejnil klub Viktorie.

Súvisiace články