Obranca Jánošík pálil ako Rachna-kachna. To to letelo!

Adam Jánošík oslavuje gól proti Dánom.
Adam Jánošík oslavuje gól proti Dánom. (Autor: REUTERS)
Stanislav Benčat|29. máj 2021 o 23:59

Adam Jánošík napodobnil Karla Rachůnka.

RIGA, BRATISLAVA. Adam Jánošík nepatrí k najofenzívnejším obrancom. O to je jeho gól zo zápasu s Dánskom cennejší.

V národnom tíme nastúpil na 75. zápas, bol to jeho štvrtý presný zásah. Pripomínal pritom jeden z najlegendárnejších gólov histórie MS.

V roku 2010 česká hokejová reprezentácia v semifinále svetového šampionátu prehrávala pár sekúnd pred koncom so Švédskom 1:2. Záverečný tlak vyústil do rany Karla Rachůnka, ktorý prepálil všetko čo mu stálo v ceste.

„Rachna-kachna, to to letelo!“ kričal vtedy komentátor Robert Záruba.

Rachůnek, ktorý o rok neskôr zahynul spolu s Pavlom Demitrom pri leteckom nešťastí tímu Lokomotiv Jaroslavľ, posunul vtedy zápas do predĺženia. Česi napokon vyhrali na nájazdy a ovládli aj finále.

Strih do Rigy 2021. Plynie 53. minúta, puk sa dostáva na hokejku Adama Jánošíka. Podobný náprah, tvrdá rana a gól.

„Brat mi v tej chvíli hneď napísal: Rachna-kachna. Bol to podobný moment, hoci zaplať pán boh, že brankár stratil puk z dohľadu a nevidel ho.

Adam totiž strieľal do stredu bránky. Ak by bol Dahm pozorný, asi to chytí. Ale to už riešiť nemusíme,“ povedal s úsmevom v talk šou Z voleja Tomáš Záborský.

Slováci vyhrali aj vďaka Jánošíkovi 2:0 a sú krok od štvrťfinále.

Domov»MS v hokeji 2021»Obranca Jánošík pálil ako Rachna-kachna. To to letelo!