29.05.2021 | Skupina A
29.05.2021 | Sk. A
2 - 0
(0:0, 0:0, 2:0)

Slovensko vs. Dánsko: ONLINE prenos z piateho zápasu Slovenska na MS v hokeji 2021 dnes. (Zdroj: Sportnet)
Sportnet|29. máj 2021 o 21:00 (aktualizované 29. máj 2021 o 21:04)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z piateho zápasu na MS v hokeji 2021: Slovensko - Dánsko.

RIGA. Slovensko a Dánsko dnes hrali ďalší zápas na MS v hokeji 2021, ktoré hostí lotyšská Riga.

Slováci po dvoch góloch Cehlárika a Jánošíka vyhrali 2:0.

Pozrite si tiež zostavu Slovenska na MS v hokeji 2021 a aktuálne tabuľky a celkový program šampionátu a podrobný priebeh zápasu Slovensko - Dánsko.

ONLINE PRENOS: Slovensko - Dánsko (LIVE z MS v hokeji 2021 dnes)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2020/2021
29.05.2021 o 19:15
2:0
60' minúta
Ukončený
Dánsko
Prehľad
Góly a asistencie: 48. Cehlárik (Hrivík, Lantoši), 53. Jánošík (Lantoši, Hrivík). Rozhodca: Arsons (LAT), Heikkinen – Sormunen (obaja FIN), Zunde (LAT)..
Sme blízko štvrťfinále, definitívne sa môže rozhodnúť už zajtra. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!
Najlepší hráči zápasu:

Dánsko: Jesper Jensen Aabo.

Slovensko: Peter Cehlárik.
Je to skvelé! Slovensko porazilo Dánsko 2:0, v tretej tretine sa presadili Cehlárik s Jánošíkom, pre brankára Hudáčka ide o prvé čisté konto vôbec na majstrovstvách sveta! Máme teda dvanásť bodov na konte, štvrťfinále sa k nám blíži veľkými krokmi.
Koniec zápasu.
59:59
Vylúčenie v tíme Slovensko (Mário Grman – 2 min., sekanie).
59:59
V samom závere ešte náš brankár zabránil samostatnému úniku Frederika Storma! Fantastický zákrok!
59:30
59:30
importantSme v útoku, máme možnosť ešte navýšiť vedenie, ale to vôbec nevadí! Puk je ďaleko od Hudáčka.
59:14
Až teraz sa severania usadili v útočnom pásme.
58:41
importantDáni v útočnom pásme, Dahm medzičasom na striedačke!
58:14
Ešte sme mohli navýšiť vedenie, Slafkovský však spoza brány nenašiel spoluhráča pred Dahmom.
58:00
Dve minúty do konca riadneho hracieho času.
57:27
A už hráme v plnom počte.
57:00
Až teraz sa nám darí oslobodiť sa. Ešte necelá polminúta do konca oslabenia.
56:27
Slováci mohli vyhodiť puk od zadného mantinelu, lenže bekhendová prihrávku Dáni zachytili pri modrej!
56:06
importantJúlius Hudáček na dvakrát spacifikoval pokusy Nicka Olesena. Dôležité zásahy nášho gólmana!
55:27
Vylúčenie v tíme Slovensko (Miloš Roman – 2 min., sekanie).
55:27
Kelemen tečoval puk pred Dahmom, dánsky brankár však betónom upokojil situáciu. Bude sa však, bohužiaľ, vylučovať.
54:50
Marek Hrivík splnil úlohu, vyviezol puk cez polovicu ihriska a získal cenné sekundy.
54:23
Upokojujeme situáciu. Dáni vysoko napádajú, napriek tomu držíme puk na vlastných hokejkách.
53:50
Súboj o útočné pásmo, Dáni ho dokázali ešte udržať.
53:09
Dve zakončenia Dánov v priebehu niekoľko sekúnd. Lauridsen ani jeho kolega z útoku úspech neslávil.
52:25
52:25
goalSlovensko dalo gól! ADAM JÁNOŠÍK stál v správnom čase na správnom mieste. Prvú strelu ešte Dáni zrazili, potom ale prišiel s druhým pokusom práve Jánošík a z medzikružia prepálil Dahma, ktorý bol mierne dezorientovaný z predchádzajúcej koncovky!

Asistencie: Róbert Lantoši, Marek Hrivík.
51:54
Avizovaný ofsajd severanov, Dáni nemohli hrať.
51:27
Iba sa zbavujeme puku, Dáni ho spätne nahodili do nášho pásma.
importantUž dobrú chvíľu sa nehrá, dôvodom má byť zlé osvetlenie v malej aréne.
51:12
Nicholas Jensen od modrej vyslal prudkú ranu, trafil však len plexisklo.
50:28
Bol to Emil Kristensen, ktorý dostal prihrávku na vrchol ľavého kruhu, strela bez prípravy mierila nad Hudáčkovo brvno.
49:29
importantPeter Cehlárik získal puk v strednom pásme, pálil z náprahu, ale puk letel len tesne mimo brány!
49:10
Ofsajd Dánska, kúskovanie hry severanom vôbec nepomôže.
48:49
Zakázané uvoľnenie Dánov.
48:41
Dáni vo veľkom tlaku, len to tak lieta okolo Hudáčeka. Veľké nebezpečenstvo v slovenskej tretine.
47:13
47:13
goalSlovensko dalo gól! Konečne to vyšlo! PETER CEHLÁRIK dosledoval prihrávku cez bránkovisko od Lantošiho. Bol tam jemný teč, ktorý Cehlárikovi pomohol sa lepšie zorientovať a následne do poloprázdnej brány otvoril skóre! Dahm sa nestíhal presunúť k pravej žŕdke.

Asistencie: Marek Hrivík, Róbert Lantoši.
46:24
Slafkovský z pravého krídla hľadal pred Dahmom jedného zo spoluhráčov, dánski obrancovia dokázali prihrávku zraziť.
45:58
Dáni uzavreli útočnú tretinu, zhromaždili sa pred slovenským gólmanom a nahodili puk. Hudáček s ďalším zákrokom.
45:30
Oliver Lauridsen omylom vyhodil puk na vlastnú striedačku.
44:41
Hudáček sa hádzal po zemi, keď reagoval na skackajúci puk pred jeho bránkoviskom. Dvaja Slováci ho nezískali, učinil tak až tretí.
43:55
Marek Hrivík jemne tečoval nahodenie od modrej čiary. K našej smole však puk bránu vôbec neohrozil.
43:31
S dorážkou aj Cehlárik, no tadiaľ cesta nevedie.
42:56
Adam Líška dorážal pri ľavej tyčke spoločne s Kňažkom, no naďalej je to 0:0. Neuveriteľné.
42:18
Nicklas Jensen od pravého mantinelu, s týmto Hudáček nemal vôbec problémy.
41:41
Ďalší icing Dánska v záverečnej tretine. Prvý prišiel po jedenástich sekundách, ďalší delilo minútu a pol.
41:13
41:13
Hromadná kolízia v rohu dánskeho pásma, v jednej chvíli boli na zemi až štyria hráči.
40:37
importantHudáček za niekoľko sekúnd niekoľko skvelých zákrokov, Dáni točili Slovákov spoza bránky, neprekonal ho ani Madsen.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ani druhých dvadsať minút neprinieslo gól. Miestami bola hra viac taktická, niekedy naopak príliš rozlietaná. V šanciach najmä Lauridsen či Lantoši, obaja brankári držia svoju úspešnosť na sto percentách.

Tretia tretina sa začne približne o 20:53.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:55
39:55
importantA neskóruje ani Lantoši, ktorý perfektne reagoval na odraz puku spoza brány, lenže Dahm zostáva stopercentný!
39:45
Dahmovi vypadol puk po nahodení od Kňažka. Razom sa začala trma-vrma, futbalovou "malou domov" to Dáni dostali pod kontrolu. Boli tam aj menšie šarvátky, pokračuje sa bez vylúčenia.
39:21
Slovensko usadené v útočnej tretine. Bude z toho niečo?
38:38
importantMiloš Kelemen v šanci po prihrávke spoluhráča spoza bránky, lenže slovenský útočník nedokázal zakončiť do voľnejšej časti bránkoviska.
37:54
Gachulinec švihom len do korčule Nicklasa Jensena.
37:16
Jánošík v plnom šprinte vletel do útoku, dostal sa blízko bránke, ale Lauridsen ho tienil tak zblízka, že nemal odkiaľ vystreliť.
36:51
Cehlárik zastavil nepresvedčivú dánsku rozohrávku, rozbehol sa dopredu, no tam sa už píska ofsajd.
36:09
Kňažko v strednom pásme zastavil puk rukavicou a rozohráva ďalšiu akciu. Slovensko sa nabudilo s koncom tretiny.
35:39
Ďaloga založil ďalší útok Slovenska spoza vlastnej brány.
34:54
Grman tečoval strelu Jensena mimo bránu, krátko predtým nás Dáni vyšachovali a Hudáček mal šťastie, že puk skončil na zadnom mantinelu.
34:09
Dáni riešia akciu jednoduchým nahodením, Hudáček puk prikrýva.
33:29
Ofsajd Slovenska, vhadzuje sa v strednom pásme.
33:14
Puk zase raz mimo ihriska, Gachulincova snaha predtým vyšla navnivoč.
33:00
Miloš Roman sa prekľučkoval až do útočného pásma, z uhlu potom bekhendom prestrelil Dahmovu bránu.
31:56
Nikomu sa nedarí vyprodukovať väčšiu príležitosť. Je to viac boj o puk a udržanie pásma.
30:56
Róbert Lantoši sa tvrdo oprel do puku, aj Dahmove betóny zafungovali na jednotku.
30:29
Julian Jakobsen z ostrého uhlu bekhendu nahadzoval pred Hudáčka, žiaden Dán pred našou bránou nebol.
30:06
Kňažkova strela od modrej úspech neslávila, pri puku už Dáni.
29:46
Hra prerušená, Dahm pre istotu zakročil a ukryl puk v lapačke.
29:18
Dávid Buc vyviezol puk cez červenú čiaru, potom ho poslal smerom na Dahma.
28:13
Jesper Jensen v protiútoku celkovo dvaja na dvoch. Otočka okolo svojej osi a prihrávka na Storma, dokázali sme ju však negovať.
28:03
Bučko mieril od modrej, puk adresáta nenašiel.
27:48
Hrivík zaviezol puk do pásma, posunul ho doprava, odkiaľ Gernát nahrával pred bránku. Jensen Abo jeho prihrávku zrazil do ochrannej siete.
27:21
Julian Jakobsen vystihol rozohrávku Slovákov, Dáni tak zostávajú v útoku.
26:50
Dlho sa hrá bez prerušenia, puk smeruje hore-dole a čakáme na ďalšiu šancu.
25:23
25:23
Ani Markus Lauridsen neotvára skore! Július Hudáček znovu s parádnym zákrokom po koncovke z ľavého kruhu.
25:04
Grman pálil až po tom, čo puk bol mimo útočného pásma. Ofsajd.
24:46
Upokojenie hry Slovákov po mierne hektickej pasáže hry.
23:59
Nicklas Jensen z pravého krídla len do betónu Hudáčka, dôležitý zásah nášho gólmana.
23:38
Protiútok aj na druhej strane. Lantoši na konci útoku po tom, čo dánsky hráč spoza slovenskej brány našiel iba hokejku protihráča.
22:40
Bitka o puk pri zadnom mantineli Dánov, hostia z neho vyšli víťazne a idú dopredu.
22:01
Dahm s pokojným zákrokom po koncovke od modrej aj následnej dorážke.
21:47
Miloš Roman si spracoval v ľavom kruhu po buly, z otočky pohotovo vystrelil, ale puk šiel úplne mimo brány.
21:35
Kelemen vypálil z brejku, bránu však minul.
21:02
21:02
Studenič nepríjemne nastrelený pukom do ruky, rozhodca prerušil hru, hoci vôbec nemusel.
20:42
importantLeví skok predviedol Hudáček po zakončení Lauridsena. Kňažko bol na zemi po súboji s protihráčom, náš brankár ukázal skvelé čítanie hry.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Slovensko lepším celkom herne, aj strelecky. Bohužiaľ, skórovať sa nám nepodarilo, na druhej strane ukázal niekoľko dobrých zákrokov Július Hudáček. Dahm vychytal Studeniča či Hrivíka, 0:0 je zaslúžený stav.

Druhá tretina sa začne približne o 20:03.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:28
Hrozilo ešte vylúčenia Dánov za vyhodenie puku von z obrannej tretiny, puk sa ešte obtrel o plexisklo.
19:21
importantAdam Jánošík ešte s jednou príležitosťou pred prestávkou, od modrej čiary iba preveril reflexy Sebastiana Dahma.
19:01
Dánsko prečkalo oslabenie.
18:54
Ďalšia zrazená rana Hrivíka v podaní Lauridsena.
18:18
Nedarí sa nám prestreliť blok odhodlaných dánskych hokejistov.
17:55
Cehlárik triafa len Poulsena, zostávame v pásme.
17:33
Hrivík chytro hľadal Lantošiho, Dahm ale prečítal celú situáciu.
17:00
Vylúčenie v tíme Dánsko (Jesper Jensen – 2 min., hákovanie).
16:45
Marek Ďaloga sa prehnal útočným pásmom, prešiel za bránu a znovu pred ňu. Menší tlak pred Dahmom, dorážky úspešné neboli.
16:10
Adam Liška nahodil puk do útočného pásma, aj ho dokorčuľoval. Slovensko sa usadilo pred Dahmom.
15:12
Lantošimu zišiel puk z hokejky, je z toho iba kontra Dánov.
14:41
Hralo sa dlho bez prerušenia, mení sa to až s ofsajdom Hrivíka. Prečkali sme však oslabenie, čo je najpodstatnejšia vec uplynulých minút.
13:34
Slováci v plnom počte.
13:04
Nikolai Meyer sa oprel do zakončenia z pravého kruhu, puk preletel len na zadné plexisklo.
12:35
Slovensko sa konečne oslobodilo.
12:16
Alexander True si ukážkovo prehodil puk z bekhendu na forhend, mieril na Hudáčka, ale náš gólman si poradil.
12:04
importantVeľký tlak Dánov od úvodu presilovky, Jesper Jensen z pravej strany pálil, okolo Hudáčka trma-vrma, stav zostáva nezmenený.
11:33
Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Gernát – 2 min., krosček).
11:01
importantA znovu to bol Studenič, no tentoraz v spolupráci s Hrivíkom, ktorí nedopravili puk do siete! Nádejná akcia sa končí zakončením mimo brány.
10:11
10:11
importantMarián Studenič šiel razom sám na Dahma, prehnal sa okolo dvoch protihráčov v strednom pásme. Strela švihom, Dahm drží severanov nad vodou.
10:00
Polovica prvej tretiny za nami, puk prešiel celým klziskom, máme tu zakázané uvoľnenie Slovenska.
08:40
importantNick Olesen so šancou na druhej strane! Po tom, ako Gernát nedokázal zakončiť, sa Olesen dostal pred slovenského brankára, ale aj nás sčasti zachránila konštrukcia brány.
08:05
Vzápätí to bol Gernát, ktorý od modrej delovkou našiel zase iba pripraveného Dahma...
07:50
Dahmova vyrážačka fungovala na sto percent. Dánsky gólman reagoval na na koncovku Ďalogu od ľavého mantinelu.
07:22
Miloš Kelemen prešiel za modrú čiaru, z pravého kruhu zakončoval spoza obrancu. Tečovaný puk šiel len mimo tri žrde.
06:51
importantMário Grman nahadzoval puk od modrej čiary. V bránkovisku bolo živo, Faško-Rudáš znovu tečoval, Dahm zostáva neprekonaný!
06:10
Róbert Lantoši nahodil od modrej, Dahm vyráža betónom.
05:33
Lassen zatarasil Bucovi cestu k puku, slovenský hokejista sa do šance nedostal.
05:16
Marek Ďaloga od zadného mantinelu vyšiel až pred bránku. Potom strieľal, lenže opäť bez reakcie.
04:36
04:36
importantKňažko výborne reagoval na strieľanú prihrávku Kelemena, dokonca sa ozvala pravá žŕdka!
04:15
Icing Dánska.
04:01
Faško-Rudáš zavadzal Dahmovi, ten len inštinktívne zasiahol puk a máme tu buly.
03:48
importantSeverania teraz zachytili puk za Hudáčkom a slovenský brankár musel vytiahnuť zákrok, pričom nevedel, ktorá bije!
03:04
Grman nahadzoval od modrej. Darí sa nám držať puk, pri dorážke ale nebol nik.
02:15
Na malý moment bol puk mimo útočného pásma Dánska, vystavili sme sa do ofsajdu.
01:53
importantSebastian Dahm zazmätkoval za svojou bránou, keď len posunul puk za seba. Pavol Skalický sa zmocnil puku, posúval ho do bránkoviska, ale Dahm sa stihol vrátiť.
01:33
Zakázaný ofsajd Slovenska, Dáni od od úvodu hrajú s ľahkosťou, keď len nahadzujú puk pred bránu.
00:43
Obe krajiny majú za sebou prvé útoky. Prvý patril Dánom, druhý Slovákom.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: J. Hudáček (Húska) – Gernát, Kňažko, Bučko, Ďaloga (C), Grman, Jánošík, Gachulinec, Ivan – Cehlárik, Hrivík (A), Lantoši (A) – Studenič, Krištof, Faško-Rudáš – Skalický, Miloš Roman, Kelemen – Slafkovský, Buc, Liška.

Dánsko: Dahm (Sogaard) – Lassen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, O. Lauridsen, Kristensen, Nicholas Jensen, O. Larsen – Nicklas Jensen, Jakobsen, Meyer – Storm, Jesper Jensen, Hardt – From, True, Asperup – Olesen, Madsen, Poulsen..
Absencie

Slovensko nemôže v sobotu počítať ani s dvojicou opôr. Kristián Pospíšil aj Miloslav Rosandič si odpykajú jednozápasový dištanc po faule, respektíve nešportovom správaní proti Švajčiarom. Kanadský tréner Craig Ramsey bude musieť urobiť zmeny v zostave.

Na strane druhej Švajčiarom chýba veľká opora v osobe Mikkela Boedkera. 31-ročný bývalý hráč Arizony, Colorada, San José či Ottawy z NHL bude nepochybne stratou pre severanov.

Vysoká prehra 1:8 so Švajčiarskom trochu zrazila nádeje slovenských fanúšikov po troch výhrach proti Bielorusku (5:2), Veľkej Británii (2:1) a Rusku (Ruskému olympijskému výboru – 3:1). Pred sobotňajším meraním síl v skupine A sú zverenci Craiga Ramseyho na tretej priečke s deviatimi bodmi a negatívnym skóre 11:12. Výhra za tri body nad Dánskom by Slovensko výrazne priblížila k vytúženému štvrťfinále.

Dánsko

Reprezentácia zo severu Európy potrebuje na druhej strane nutne triumfovať, inak sa pre nich najlepšia osmička začne rýchlo rozplývať. Piata pozícia, osem bodov a skóre 12:11. Z pohľadu Dánska môže byť rozhodujúcim zápasom vzájomný súboj s Čechmi v pondelok, ale na to sa tím Heinza Ehlersa nechce spoliehať. Dáni zdolali na úvod šampionátu Švédov 4:3, prehrali so Švajčiarskom 0:1, po predĺžení uchmatli extra bod Britom (3:2 pp), aby ťahali za kratší koniec proti ROV (0:3). Vo včerajšom stretnutí proti Bielorusku vyhrali 5:2, čo môže byť brané ako výhoda, aj ako negatívum. Slovenskí hokejisti budú predsa oddýchnutejší, na druhej strane Dáni budú rozohranejší.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu majstrovstiev sveta v hokeji v lotyšskej Rige. Čaká na nás dôležitý duel v boji o postup do štvrťfinále medzi reprezentáciami Slovenska a Dánska.

Stretnutie sa začne o 19:15.

Program a výsledky Slovenska na MS v hokeji 2021

Domov»MS v hokeji 2021»Slovensko - Dánsko: ONLINE z MS v hokeji 2021, Slovensko vyhralo a má dôležité body