Rely Dakar 2024

Rely Dakar sú najslávnejšie motoristické preteky sveta. V roku 2024 ich hostí od 6. do 19. januára Saudská Arábia.

Na programe je prológ a 12 etáp. Pretekárov čaká aj jeden voľný deň.

Zo Slovákov štartuje medzi motocyklami Štefan Svitko a Slovensko má zastúpenie aj v pretekoch štvorkoliek v podaní Juraja Vargu.

Štefan Svitko.
Miloslav Šebela21.01.20244
Tri roky vravím, že to bol posledný Dakar. Teraz to vo mne rezonuje, hovorí SvitkoNajviac sa mu darilo v etape, ktorej sa bál.
Českí jazdci Martin Macík, František Tomášek a David Švanda triumfovali na Rely Dakar 2024
19.01.2024
Čakali viac ako dvadsať rokov. Českí jazdci ovládli kategóriu kamiónov na Rely DakarČesi obsadili prvú aj druhú priečku.
19.01.2024
Miloslav Šebela19.01.20243
Svitko aj Varga zvládli Rely Dakar výborne, obaja si oproti vlaňajšku polepšiliJuraj Varga si na Dakare vybojoval pódiovú priečku.
Radovan Bondra (číslo 11) a Patrik Bačík v zápase medzi Zvolenom a Banskou Bystricou.
19.01.2024
Hokejová extraliga, záver Dakaru aj novinky z Jasnej. Športový program na dnes (19. január)Pozrite si prehľad športových udalostí v piatok 19. januára. Aký je program dňa?
19.01.2024
Miloslav Šebela18.01.20241
Dal som si voľný deň, minul som všetky kolesá, smial sa SvitkoSlovenský pretekár si udržal 9. priečku na Rely Dakar.
Hráči SSC Neapol a Stanislav Lobotka (tretí vpravo).
18.01.2024
Lobotka hrá s Neapolom o finále pohárovej súťaže. Športový program na dnes (18. január)Pozrite si prehľad športových udalostí vo štvrtok 18. januára. Aký je program dňa?
18.01.2024
Miloslav Šebela17.01.20241
Svitko musel spomaliť, Škodovka zapadla a sen o víťazstve sa rozplynulSvitko obsadil v 10. etape 22. miesto.
Štefan Svitko
17.01.2024
Svitko v desiatej etape zaostal za najlepšími, v celkovom hodnotení sa ale nezhoršilPozrite si výsledky desiatej etapy Rely Dakar 2024.
17.01.2024
17.01.2024
Bude opäť v top 10? Svitka čaká ďalšia etapa Rely Dakar. Športový program na dnes (17. január)Pozrite si prehľad športových udalostí v stredu 17. januára. Aký je program dňa?
17.01.2024
Ondřej Klymčiw so Škodou 130LR štartuje na Rely Dakar po štvrtý raz.
Miloslav Šebela16.01.202442
Zázrak, tešil sa český pretekár. Rely Dakar vedie so Škodou, na ktorej jazdili naši dedoviaŠkoda 130LR štartuje v populárnej kategórii Classic.