NIKÉ FUTSAL EXTRALIGA

13.kolo NFE: Prvá strata bodov Lučenca prišla v Košiciach, Pinerola zdolala Prievidzu

27. jan 2024 o 16:45

Obhajca z Lučenca stratil prvé body až v trinástom kole, na horúcej pôde v Košiciach zachránil remízu pre zverencov Mariána Berkyho v 37.minúte Washington.

Reklamu na futsal videla košická Stará Jazdiareň, 700 divákov si vychutnal skvelý zápas obhajcu proti Košiciam. Duel sa napokon skončil remízou, domáci dvakrát viedli, na gól Korčeka odpovedal ešte v prvom polčase Leovski. Ivan zariadil polčasové víťazstvo pred Podpor Pohyb, Washingtom ale tri minúty pred koncom vyrovnal.

Levice nezačali proti Banskej Bystrici ideálne, pomaly sa rozbiehali a inkasovali ako prví, keď Bielika, ktorý si pred zápasom prebral ocenenie za najlepšieho hráča extraligy za mesiac december 2023, prekonal Blihár. Ešte do polčasovej prestávky ale preklopili vedenie na domácu stranu Fedyk s kapitánom Rakicom. Dôležité víťazstvo potvrdil v polovici druhého dejstva Tomáš Bielik.

Bardejov proti vysokoškolákom z Bratislavy ovládol prvý polčas, Lauko po prestávke znížil, dva góly domácich ale zabezpečili tri body pre zástupcu z východu. Pinerola zdolala Prievidzu 5:1.