Správy

Ján GERZANIČ|23. máj 2014 o 01:00

POPRAD (SFZ) - Ivan Schranz pred súbojom s Anglickom U23: "Čo by mohlo platiť na súpera? Futbalové srdce a musíme splniť to, čo nám naordinujú tréneri."

V reprezentácii začínal vo výbere šestnásťročných. V ňom odohral dve prípravné stretnutia s Rakúskom a prvý gól v najcennejšom drese zaznamenal vo výbere do 17 rokov na turnaji v Maďarsku. Kanonierske schopnosti potvrdil aj v nasledujúcej kvalifikácii a vo výbere U18 gólom do siete Švédska. Nikoho neprekvapilo, keď si ho tréner Peráček vybral neskôr do tímu slovenskej devätnástky, kde v sezóne 2009/2010 skóroval päťkrát.

V reprezentácii do 21 rokov debutoval v novembri 2012 v španielskej Marbelle v prípravnom stretnutí proti Rusku (1:2). V polčase vystriedal Karola Mészárosa a už po dvoch minútach pobytu na trávniku zaznamenal premiérový gól. Odvtedy je stabilným členom kádra dvadsaťjednotky, kde odvádza kvalitné výkony s priemerom takmer jeden gól na dva zápasy. V šestnástich zápasoch zaznamenal sedem gólov. "Teším sa z dôvery trénera Galáda. Niečo som už pod jeho vedením odohral," hovorí  stredopoliar trnavského Spartaka. Vyznamenal sa najmä v úvodnom zápase kvalifikácie v luxemburskom Ettelbrucku, kde stihol počas prvopolčasového pobytu na ihrisku zaznamenať prvý reprezentačný hetrik.

V úvodnom zápase Challenge Trophy bol Ivan Schranz pri remíze nášho tímu v Turecku. "Bol to asi najbláznivejší zápas v mojej kariére. Turci dvakrát otočili skóre, my sme dvakrát viedli a na záver dotiahli výsledok na 4:4. Hrali sme proti staršiemu súperovi, dali sme veľa gólov na pôde súpera, to sa nestáva v reprezentácii často. Na Turkoch bolo vidieť, že hrajú kvalitnú domácu súťaž, no veľký rozdiel na ihrisku vidieť nebol. Myslím, že sme podali dobrý výkon. Škoda, mohli sme aj vyhrať," povzdychol si s odstupom času pri spomienke na úvodný duel Challenge Trophy Ivan Schranz.

Od stredy (20.5) sa pripravuje so spoluhráčmi v dejisku zápasu v Poprade. "Máme tu výborné podmienky. Krásny hotel, veľmi dobré ihrisko, všetko to, čo potrebujeme na kvalitnú prípravu na zápas," pochvaľoval si v novom prostredí Ivan Schranz a smerom k súperovi dodal: "Čaká nás prestížny zápas proti súperovi zvučného mena, treba využiť skúsenosti s ostrovným futbalom z kvalifikačného zápasu v Škótsku. Proti Angličanom som už nastúpil, stalo sa tak v kvalifikácii počas pôsobenia v slovenskej sedemnástke. Čo by mohlo platiť na súpera? Futbalové srdce a musíme splniť to, čo nám naordinujú tréneri."

V zápase proti Turecku a v nedávnom dueli proti Českej republike zaznamenalo naše mužstvo sedem gólov. "Neviem, či sa zopakuje gólová prestrelka zo zápasu s Tureckom, no dôležité bude uhrať dobrý výsledok a potešiť divákov dobrou hrou."dodal na záver Ivan Schranz.