Správy

  ÚLK – Prezídium rozhodlo o baráži a play-off o EKL

  Zľava: právny zástupca Peter Haňdiak, prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Ivan Kozák a výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák (Zdroj: TASR, Autor: Jakub Kotian)
  SFZ|18. máj 2022 o 18:04
  Zľava: právny zástupca Peter Haňdiak, prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Ivan Kozák a výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák (Zdroj: TASR, Autor: Jakub Kotian)

  BRATISLAVA (SFZ) – Po tom ŠKF ORION TIP Sereď nepodal odvolanie voči rozhodnutiu o neudelení licencie od prvostupňového orgánu licenčného konania SFZ a nebude tak držiteľom licencie pre budúcu sezónu Fortuna ligy, ako ani v európskych pohárových súťažiach, členovia Prezídia Únie ligových klubov rozhodovali na dnešnom (streda – 18. mája) mimoriadnom zasadnutí o dvoch zásadných otázkach, ktoré sa týkajú aktuálnej sezóny.

  V prvom prípade Prezídium, ktoré tvoria zástupcovia všetkých členských klubov, riešilo otáznik, ktorý súvisel s barážovým dvojzápasom o účasť vo Fortuna lige. Jeho účastníkmi mali byť predposledný tím najvyššej súťaže FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble a druhé mužstvo II. ligy MFK Dukla Banská Bystrica. Členovia najvyššieho orgánu ÚLK hlasovaním rozhodli, že baráž sa hrať nebude. 

  „Vo Fortuna lige ostáva družstvo FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Po riadnom ukončení sezóny Fortuna ligy 2021/2022 bude ÚLK postupovať v zmysle článku 17 Súťažného poriadku SFZ, čo v praxi znamená oslovenie najvyššie umiestneného klubu II. ligy, teda MFK Dukla Banská Bystrica. Tento klub bude musieť zároveň splniť podmienky skráteného licenčného konania, rovnako ako víťaz II. ligy. Účasť klubu v nasledujúcej sezóne Fortuna ligy podlieha schváleniu Prezídia ÚLK,“ píše sa vo vyhlásení Únie ligových klubov.

  V druhom prípade členovia prezídia rozhodovali o play-off o UEFA Európsku konferenčnú ligu. Hlasovaním sa uzniesli na tom, že z dôvodu automatického vzdania sa účasti v play-off zo strany klubu ŠKF ORION TIP Sereď, sa posunie poradie tímov o jednu pozíciu v tabuľke nižšie. To znamená, že ôsmy tím, resp. druhý tím v skupine o udržanie sa, bude mať možnosť zabojovať o pohárovú Európu v play-off. 

  „V prvom semifinále play-off sa stretnú DAC Dunajská Streda s jedným z dvojice Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce. O ôsmu pozíciu v tabuľke budú tieto tímy bojovať na diaľku v poslednom kole nadstavbovej časti. Delí ich v tabuľke totiž len jeden bod. V druhom semifinále sa stretnú MŠK Žilina s AS Trenčín. V oboch prípadoch sa hrá na jedno víťazné stretnutie a víťazi zápasov postúpia do finále, ktoré sa takisto hrá na jeden víťazný zápas,“ uvádza ÚLK v stanovisku. 

  Sereď pôsobila v najvyššej súťaži od sezóny 2018/2019. Licenciu pre štart vo Fortuna lige a v klubových súťažiach UEFA v nasledujúcej sezóne nedostala pre nesplnenie minimálnych požiadaviek infraštruktúrnych a personálno-administratívnych licenčných kritérií.

   

  Súvisiaci obsah

  Nachádzate sa tu: