Správy

U19 - Prvý krok s Kosovom bol remízový

šur|15. nov 2023 o 21:05
(Zdroj: SFZ, Autor: FILIP TROSKO)

TA‘ QALI (SFZ) – V prvom zápase kvalifikačného turnaja ME remizovala slovenská devätnástka s Kosovom 1:1.

Zodpovednosť za vstup do turnaja sa prejavila na kopačkách sokolíkov, nervozita ich nútila k väčšiemu počtu dotykov, než by prospelo hre. Kombinovali zdĺhavejšie, komplikovanejšie a miestami nepresne.

S poznaním terénu a súpera sa však predsa upokojili a už po polovici I. polčasu strelili gól, po prihrávke Masaryka sa presadil Hájovský. Zmena skóre otvorila zápas, Kosovčania hrozili z rýchlych výpadov, ale naša obrana ich do ničoho naozaj vážneho nepustila.

Lenže krátko po návrate z kabín Oravec fauloval v šestnástke Gashijana a Bujupi premenil pokutový kop. Slovákmi inkasovaný gól na chvíľu zatriasol, v tej nedlhej fáze zápasu pribúdali strely na Badžgoňa. Potom sa sokolíci opäť snažili viac presadzovať svojím spôsobom hry, no Kosovčania dianie kúskovali a nepustili ich do správneho tempa. Naopak, v 5. minúte nadstaveného času napálil Jashari žrď...

HLAS PO ZÁPASE
ALBERT RUSNÁK st. (tréner Slovenska 19): „Prvý polčas bol z našej strany v úvode trochu nervózny, postupom času sme sa upokojili v hre s loptou a presadili sme sa aj v koncovke. Po prestávke sme chceli zlepšiť početnosť zakončení, presadiť sa v krídelných priestoroch, zrýchliť kombináciu a prinútiť súpera našou aktivitou ku chybám. Lenže hneď na začiatku sme darovali Kosovčanom pokutový kop. Síce sme aj potom mali hernú prevahu, ale nedokázali sme sa strelecky presadiť. Šli sme za víťazstvom, aj striedaniami sme poslali všetku našu ofenzívnu silu na ihrisko, ale bez úspechu.“

Priebeh stretnutia

0'
U19 - Prvý krok s Kosovom bol remízový | SPORTNET
Začiatok - 1. polčas
14:30
22'
Tadeáš Hájovský
U19
Gól z hry
Lorent Talla
Kosovo U19
Striedajúci hráč: Igball Jashari
35'
NaN'
Koniec - 1. polčas
15:15
45'
Začiatok - 2. polčas
15:30
Leonit Ibrahimi
Kosovo U19
Striedajúci hráč: Merlind Kodra
46'
Eliot Bujupi
Kosovo U19
Pokutový kop
48'
Merlind Kodra
Kosovo U19
Faul
59'
Erion Salihu
Kosovo U19
Striedajúci hráč: Dren Dobruna
62'
Dior Gerbovci
Kosovo U19
Striedajúci hráč: Elmedin Rama
62'
62'
Lukáš Mikulaj
U19
Striedajúci hráč: Jakub Murko
62'
Andy Masaryk
U19
Striedajúci hráč: Ľuboš Praženka
71'
Maximilián Marko
U19
Striedajúci hráč: Zoran Záhradník
81'
Jakub Murko
U19
Faul
Adonis Milaj
Kosovo U19
Striedajúci hráč: Edion Gashi
88'