Aktuality

  U19 – Kóša o domácom šampionáte: Urobiť niečo, čo sa na Slovensku ešte nestalo

  (Zdroj: Facebook Najlepšie foto - Rastislav Búgel, Autor: Rastislav Búgel)
  SFZ|18. máj 2022 o 08:30
  (Zdroj: Facebook Najlepšie foto - Rastislav Búgel, Autor: Rastislav Búgel)

  TRNAVA (SFZ) – Majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov, ktoré sa konajú na Slovensku od 18. júna do 1. júla, sa nezadržateľne blížia. Jedným z pilierov tímu trénera Alberta Rusnáka bude stopér Sebastián Kóša, ktorý v tejto sezóne naberal skúsenosti v Spartaku Trnava od Martina Škrtela.

  Sokolíci odohrajú svoje zápasy v Trnave a postupne nastúpia v A-skupine proti Francúzsku, Taliansku a Rumunsku. „Sú to futbalové krajiny, zápasy budú mať dobrú úroveň. Pre nás mladých hráčov, je to veľmi dobrá konfrontácia, na EURO sa už ľahký súper nedostane. Čakajú nás dobré zápasy, chytili sme výbornú skupinu a môžeme sa porovnať s tými najlepšími. Keď som sa dozvedel, že majstrovstvá Európy budú na Slovensku, bol som veľmi rád a bol som prekvapený,“ povedal pre futbalsfz.sk Sebastián Kóša. Ďalšími hostiteľskými mestami sú Dunajská Streda, Senec, Banská Bystrica a Žiar nad Hronom. B-skupinu tvoria Izrael, Anglicko, Rakúsko. Posledný účastník turnaja bude známy v júni, keď sa odohrajú zápasy 6. kvalifikačnej skupiny a o miestenku zabojujú výbery Holandska, Ukrajiny, Nórska a Srbska.

  Aký má 18-ročný stopér cieľ na šampionáte? „Ak dáme do toho sto percent a predvedieme tímový výkon, tak máme šancu uhrať dobrý výsledok. Myslím si, že by sme to mohli zvládnuť a urobiť niečo, čo sa na Slovensku ešte nestalo. Každý máme vnútornú motivácia, o nej sa pred zápasmi nebudeme musieť baviť. Tréneri majú aj dobré prejavy, že na zápas ideme motivovaní. Budeme k tomu potrebovať každého jedného fanúšika na štadióne,“ vyhlásil mládežnícky reprezentant Slovenska. 

  Stopér verí, že na tribúny jeho domovského trnavského štadióna, si nájdu fanúšikovia cestu a sokolíkom vytvoria skvelú atmosféru. „V takýchto ťažkých zápasoch môže byť domáce prostredie rozhodujúce. Keď nohy budú ťažké, tak nás ľudia poženú dopredu, v čo veríme. Dúfame, že príde veľa ľudí a mohli by byť náš dvanásty hráč a mohli by sme to dotlačiť do šťastného konca,“ vyhlásil Kóša.

  V tejto sezóne nastupoval rodák z Nových Zámkov na klubovej úrovni po boku niekdajšieho kapitána slovenskej reprezentácie Martina Škrtela. „Keď vidí, že mi na tréningu niečo nejde, snaží sa mi povedať jeho pohľad, ako by som to mohol skúsiť, čo by mi mohlo vyhovovať. Podvedome si všímam aj to, čo robí ,Škrťo‘ pred zápasom. Hecuje nás, snaží sa nás udržať na dobrej vlne, aj z toho si budem snažiť vziať príklad,“ dodal Kóša.

  Tréner Trnavy Gašparík o Sebastiánovi Kóšovi

  Sebastián Kóša nastúpil v tejto sezóne v 19 zápasoch Fortuna ligy a do štatistík sa zapísal dvomi žltými kartami. „My sme tu stáli pred veľkou dilemou. Keď prišiel Škrtel, tak sa uvoľnilo len jedno stopérske miesto. Mali sme tu napríklad Filipa Twardzika, ktorý bol na ľavo výborný, ale v prvom zápase som sa rozhodol uprednostniť Seba Kóšu. Vedel som, že keď to bude ich prvý zápas, všetci budú písať o stopérskej dvojici ktorú vytvoríme. Seba som uprednostnil pre to, aby to bol impulz v jeho kariére a mohol sa od Martina veľa učiť. Dúfam, že bude zdravý, že bude mať aj kúsok šťastia vo futbale, že sa presadí, bodaj by tak ako Martin,“ konštatoval lodivod trnavského Spartaka Michal Gašparík.

  Súvisiaci obsah

  Nachádzate sa tu: