U17 - Švédsko - Slovensko 0:0

Slováci remizovali so Švédskom 0:0
Slováci remizovali so Švédskom 0:0 (Autor: Jakub Homoľa)
21. máj 2024 o 19:57

PARALIMNI (SFZ) - Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov remizovala v prvom zápase skupinovej fázy záverečného turnaja ME U17 2024 so Švédskom 0:0.

Švédsky tím bol v prvej časti hry aktívnejší, tlačil sa pred slovenskú bránku, no do vyložených príležitostí sme súpera nepustili. Naopak, v 11. min si spracoval do behu loptu na pravej strane dlhý pas Lusale, dokázal sa odpútať od protihráča, no jeho strelecký pokus brankár Ramming za svoj chrbát nepustil. Švédi pretavili miernu hernú prevahu len do vysokého počtu rohových kopov, no brankár Zajac a defenzívne rady spoľahlivo vyriešili všetky situácie a tak do kabín odchádzali mužstvá za bezgólového stavu 0:0.

Obraz hry sa výrazne nezmenil ani v druhej časti hry. Švédi boli častejšie pred našou bránou, zverenci trénera Fodreka však boli v 61. min blízko ku gólu po riskantnej malej domov, ktorú gólman súpera nemohol chytiť do rúk, no loptu odrazenú od hrude nedokázal zblízka usmerniť do siete nabiehajúci Valko. Zápas nebol poznačený surovou hrou, napriek tomu rozhodca udelil spolu osem žltých kariet, päť na strane Slovákov, tri obdržali hráči Švédska. V samom závere skúšal strelecké šťastie Kováčik, ktorého pokus brankár Ramming kryl a bodku za zápasom dal v nadstavenom čase tvrdou strelou tesne nad brvno Zajacovej bránky Švéd Lahdo.

V prvom zápase na turnaji tak slovenská sedemnástka remizovala so Švédskom 0:0, v ďalšom zápase sa stretne tím trénera Fodreka v piatok 24.5. o 17:00 SELČ v Achnase s tímom Talianska U17, v pondelok 27. mája ich čaká na rovnakom štadióne v rovnakom čase tím Poľska U17.

HLAS PO ZÁPASE

BRANISLAV FODREK (tréner U17): „Bol to typický prvý zápas na turnaji. Stál proti nám kvalitný tím s organizovanou hrou a výbornými individualitami. Remíza je však spravodlivá a odzrkadľuje dianie na ihrisku. Miestami bol síce súper nebezpečný, mal čistú šancu pred koncom po našej chybe, ale rovnako aj my sme mali niekoľko dobrých nedotiahnutých situácií. Nikto nechcel spraviť výraznejšiu chybu a čakal na nejakú premenenú šancu. Tá však neprišla. Bol to skôr medzišestnástkový zápas, ktorý vyústil do zaslúženej bezgólovej remízy. Každý bod na tejto úrovni je však cenný a mňa ako trénera teší, že chlapci vydali v tomto zápase zo seba maximum.“