Správy

U17 – Slovensko – Srbsko 1:2

Základná zostava reprezentácie do 17 rokov v zápase proti Srbsku (Senec, 26.9.2024) (Zdroj: SFZ, Autor: Roman Ferstl)
26. sep 2024 o 14:06

SENEC (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 17 rokov nenadviazali na utorkové víťazstvo a v druhom z dvojice prípravných zápasov podľahli Srbsku 1:2. Zápas mali pritom zverenci trénera Martina Žambu dobre rozohraný, keď po vyše 80 minút zápasu viedli 1:0. Napokon však Srbi dvomi gólmi v záverečných minútach dokázali zápas otočiť.

Sedemnástka mala výborný vstup do zápasu, keď už na konci 4. minúty Nikolić na hranici pokutového územia fauloval Rajčana a hlavný rozhodca Andrej Chromý ukázal na biely bod. Exekútorom nariadeného pokutového kopu bol Alin Lerint, ktorý v 6. minúte strelou z pravej žrdi prekonal Popovića – 1:0. Slováci mali v prvom polčase hernú prevahu. Navýšiť svoj náskok mohol na konci polčasu Vrábel a po ňom z následného rohu aj strieľajúci Lerint. V ani jednom z týchto dvoch prípadov však napokon brankár Srbska Popović zasahovať nemusel.

Po zmene strán pokračoval dobrý výkon slovenských reprezentantov. V 67. minúte potiahol loptu po ľavej strane Vrábel, pred bránou hľadal striedajúceho Pecsuka, pred ktorým však loptu zastavil brániaci Đurović a k následnej dorážke sa nedostal ani Fehér. Fehér si to mohol vynahradiť o šesť minút neskôr, keď po Pecsukovej prihrávke z otočky preveril Popovića, ten však jeho strelu zlikvidoval. Ešte lepšiu príležitosť mal Fehér pár sekúnd nato, keď ho voľného na jedenástkovom bode našiel centrom Mateáš, no ani Fehér, ani dorážajúci Pecsuk vedenie Slovenska nenavýšili. Za nevyužité príležitosti Slováci napokon kruto pykali. V 89. minúte po ruke Pittela a následnej kontrole systémom VAR zahrávali Srbi pokutový kop, ktorý strelou po zemi k pravej žrdi premenil Damjanović. Kalich horkosti si sedemnástka napokon vypila do dna. V nadstavenom čase si na rohový kop na bližšej žrdi naskočil Damjanović, ktorý svojím druhým gólom v zápase zavŕšil dokonalý srbský obrat.

HLAS PO ZÁPASE

Martin ŽAMBA (tréner U17): „Do druhého zápasu sme nastúpili v obmenenej zostave, keďže sme chceli vidieť všetkých chalanov a otestovať aktuálnu výkonnosť smerom k blížiacej sa kvalifikácii. Prvý polčas bol, pokiaľ ide o aktivitu a vypracované šance, jasne v našej réžii. Väčšinu času sme držali loptu na súperovej polovici a okrem streleného gólu z pokutového kopu sme si vypracovali aj jednu čistú gólovú príležitosť, naopak súpera sme do nášho pokutového územia nepúšťali. Prirodzene, s takýmto priebehom vládla spokojnosť. V druhom polčase aj vplyvom striedaní intenzita zápasu trošku klesla. Z pohľadu výsledku je veľká škoda, že sme nedokázali ani jednu z troch čistých šancí v druhom polčase premeniť na druhý gól. Žiaľ, dve minúty pred koncom sme po intervencii VARu dostali z pokutového kopu gól na 1:1. Po vyrovnávajúcom zásahu dostal súper krídla a ešte v nadstavenom čase po rohovom kope druhým gólom otočil zápas. S výsledkom, samozrejme, nevládne spokojnosť, no z pohľadu predvedenej hry to bol zo strany hráčov, ktorí dostali príležitosť, celkom slušný výkon.“