Správy

  NADÁCIA SFZ – „Zaži prázdniny snov“ so ŠKOLOU FUTBALU

  SFZ|16. jan 2022 o 10:34
  (Zdroj: skolafutbalu.sk)

  BRATISLAVA (SFZ) – Nadácia SFZ v rámci projektu „Pomôžme spolu“ podporuje deti zo sociálne znevýhodnených pomerov. Chlapci a dievčatá budú môcť s prispením partnerov projektu TEMPEST a.s. a PYRONOVA, s.r.o., počas letných prázdnin navštíviť futbalové kempy pod gesciou o.z. AKTIVITY PRO, ktoré zastrešuje projekt ŠKOLA FUTBALU. Termín odoslania príbehov, na základe ktorých vyberie Správna rada Nadácie SFZ 40 detí do letných futbalových kempov, je 21. januára 2022.

  Futbalový projekt ŠKOLA FUTBALU počas šesťročného obdobia svojej existencie zorganizovalo letné futbalové kempy, do ktorých zavítalo celkovo 4093 detí vo veku 5 – 15 rokov. Najväčší prírastok zaznamenali organizátori v minulom roku, kedy letné kempy v 23 slovenských mestách navštívilo 872 detí. O bohatý futbalový a spoločenský program pre chlapcov a dievčatá sa postaralo 106 trénerov a animátoriek.

  Od prvotnej myšlienky, kedy sme založili projekt „ŠKOLA FUTBALU, ubehlo 7 rokov. Za ten čas sa nám podarilo pritiahnuť deti k futbalu vďaka našim futbalovým kempom už takmer vo všetkých kútoch Slovenska. Nezaspávame však na vavrínoch a aktívne vyhľadávame aj nové lokality, aby sme sprístupnili futbal čo najväčšej skupine detí. Našim cieľom je priniesť túto možnosť aj do lokalít, kde sme doteraz nepôsobili a kde deti nemajú až toľko možností športového vyžitia. Okrem letných futbalových kempov sme tiež organizátorom futbalových turnajov pre deti a mládež,“ hovorí predseda občianskeho združenia AKTIVITY PRO a spoluzakladateľ projektu Július Sauer.

  Naším poslaním je podpora mládežníkov a to nielen na elitnej úrovni, ale aj na tej amatérskej. Nakoniec, futbal je hra pre všetkých. Myslíme pritom aj na chlapcov a dievčatá, ktoré to mali a majú v živote v porovnaní s rovesníkmi o čosi ťažšie. Aj preto sme uvítali záujem zástupcov Nadácie SFZ o spoluprácu a radi privítame počas leta deti, ktoré „nominuje“ SFZ na základe príbehov ľudí z ich okolia,“ dodal Július Sauer.

  Na čo sa môžu deti v rámci letných futbalových kempov tešiť? Okrem futbalových tréningov pod vedením skúsených trénerov je to aj atraktívny spoločenský program mimo zelených trávnikov. „Program kempov a náročnosť tréningov sa v spolupráci s trénermi snažíme pripraviť tak, aby boli primerané veku a výkonnosti dieťaťu. Je pre nás dôležité, aby každé dieťa absolvovalo celý týždeň s úsmevom na tvári. Trik je hlavne v aktivitách spojených so zábavou, na ktorých sa každé dieťa môže zlepšiť svojim vlastným tempom. Prostredníctvom hravej formy sa u detí snažíme budovať lásku k pohybu a samozrejme k futbalu. Čím vyššia je snaha a motivácia hráčov v tréningu, tým väčší je náš dôraz na zlepšenie ich futbalových zručností,“ vysvetľuje Michal Kováč.

  (Zdroj: skolafutbalu.sk)

  Ako sme sa mohli dozvedieť, deti počas kempov čaká bohatý program. Organizátori ŠKOLY FUTBALU využívajú v danom období všetky dostupné možnosti ako deti obohatiť vedomosťami, zážitkami a novými skúsenosťami. V Bratislave deti pravidelne navštevujú Sieň slávy slovenského futbalu, kde sa dozvedia o histórii futbalu a kvízovými otázkami súťažia o podpiskarty slovenských reprezentantov a ďalšie cenné suveníry. V Tatranskej Lomnici sa deti môžu tešiť na bobovú dráhu, v Košiciach na návštevu ZOO, v Lipanoch na kúpalisko s toboganmi, či v Banskej Bystrici na horskú túru s opekačkou.

  V duchu nášho oficiálneho sloganu „Zaži prázdniny snov“ sa snažíme ponúknuť deťom to najlepšie, čo daný región ponúka. Okrem vami menovaných atrakcií sú to teda aj výlety do prírody, opekačky, návštevy kúpalísk, návštevy jumping arén a ďalších atraktívnych miest. Pointou našich letných kempov nie je len rozvíjať deti po športovej stránke, ale tiež vytvoriť podmienky a poskytnúť im priestor pre zábavu, relax a nadviazanie nových kamarátskych vzťahov,“ zhrnul aktivity predseda o.z. Július Sauer.

  (Zdroj: skolafutbalu.sk)

  Viac o aktivitách o.z. ŠKOLA FUTBALU sa môžete dozvedieť na webovom sídle https://www.skolafutbalu.sk/o-nas/, alebo vo videoreportáži https://www.skolafutbalu.sk/reportaz-rtvs-zo-vi-rocnika-skoly-futbalu-2021/

  Správna rada Nadácie SFZ vyberie na základe vyplneného formulára a opisu 31. januára 2022 40 uchádzačov, ktorí najviac potrebujú našu pomoc a budú môcť zavítať do jedného z letných futbalových kempov v rámci celého Slovenska podľa vášho výberu. Pri odosielaní formulára je potrebné uviesť vaše kontaktné údaje, aby sme sa s vami, v prípade výberu, mohli skontaktovať.

  KONTAKTNÝ FORMULÁR NÁJDETE TU: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScEbe7swO0gocW1ZSVKx3McYH9r40Q1yKqffZwcvMErVh951g/viewform

  Projekt „Pomôžme spolu“ aktívne podporili spoločnosti TEMPEST a.s. a PYRONOVA, s.r.o.

  Súvisiace články

  Nachádzate sa tu: