Správy

  FUTSAL – Slovenky postúpili z Preliminary Round do hlavnej kvalifikácie ME 2023

  Peter Zeman|16. máj 2022 o 09:46
  Radosť po góle do siete Moldavska na kvalifikačnom turnaji o postup na ME 2023 vo futsale žien (14. mája 2022, Gibraltár). (Zdroj: futsalslovakia.sk)

  BRATISLAVA (SFZ) – Ženská futsalová reprezentácia obsadila na turnaji B-skupiny 1. fázy kvalifikácie o postup na ME 2023 v Gibraltári 2. miesto a ako najlepšie z družstiev umiestnených na 2. priečke si Slovenky vybojovali postup do hlavnej kvalifikácie ME 2023.

  Zverenkyne trénera Sedlárika odcestovali do Gibraltáru s cieľom zvíťaziť vo všetkých troch dueloch a vybojovať si postup z predkvalifikácie z 1. miesta. To sa im po remíze s Belgickom nepodarilo a v konečnom účtovaní ich odsunulo na druhé miesto v tabuľke horšie skóre. Napriek tomu mohli Slovenky po turnaji oslavovať zaslúžený postup do Main Round fázy kvalifikácie o postup na ME 2023.

  Po výhre 4:2 v úvodnom zápase proti domácemu Gibraltáru a remíze s neskorším víťazom skupiny Belgickom, zdolali slovenské futsalistky v záverečnom vystúpení na turnaji Moldavsko 4:2. „Na dievčatách bolo vidieť nervozitu, doľahla na ne dôležitosť zápasu. Vypracovali si šance na tri zápasy, nakoniec sme sa tešili z víťazstva a aj keď sme z druhého miesta museli čakať na postupovú definitívu až do večera, som rád, že sme dosiahli náš vytúžený cieľ. Čaká nás hlavný kvalifikačný turnaj, verím, že v zostávajúcom čase s dievčatami ešte viac nacvičíme a zdokonalíme hernú stránku. Chcel by som sa poďakovať dievčatám, realizačnému tímu a všetkým, ktorí urobili tak veľa pre ženskú reprezentáciu,“ povedal pre futsalslovakia.sk tréner ženskej futsalovej reprezentácie Roman Sedlárik.

  Slovenky sa v Main Round fáze kvalifikácie o postup na ME 2023 predstavia v októbrovom termíne v 4. kvalifikačnej skupine v spoločnosti Česka, Maďarska a Bosny a Hercegoviny, postup na záverečný turnaj ME 2023 si zabezpečí víťaz skupiny.

  Ženská reprezentácia SR pred kvalifikačným zápasom proti Belgicku 1:1 (13. mája 2022, Gibraltár). (Zdroj: futsalslovakia.sk)

  SUMÁR VÝSLEDKOV – PRELIMINARY ROUND EURO 2023:

  GIBRALTÁR – SLOVENSKO 2:4 (0:2)
  11.05.2022 / Gibraltar / Predkolo kvalifikácia ME 2023
  Góly:
  21. Neale, 38. Victor – 4., 14. Valová, 17. Tyčiaková, 21. Rybanská
  ŽK
  : Holt – Tyčiaková, Lišková
  R
  : Annamaria Tolnay (Maďarsko) - Slawomir Steczko (Poľsko), Daniel Deca (Rumunsko)
  GIBRALTÁR:
  Caitlin Robba – Lorena Garcia (C), Alexandra Holt, Joelle Gilbert, Reighann Mascarenhas-Olivero ( Chelsea-Anne Grech – Kayleigh Tellez, Arwen Neale, Dahlia Salah El-Din, Naomi Victor, Tiffany Viagas, Mollie Karp, Zoe Anne Ballantine, Arianne Parody Mauro.
  SLOVENSKO:
  Petra Tišliarová – Jana Majtényiová, Viktória Hanková, Nikola Rybanská, Klaudia Tyčiaková (Sofia Dupkalová, Jana Červíková (C) – Stanislava Lišková, Tamara Gembická, Patrícia Mudráková, Barbora Valová, Lenka Wienerová, Diana Macková, Dominika Kucharčíková). Tréner: Roman Sedlárik.

  BELGICKO – SLOVENSKO 1:1 (0:1)
  12.05.2022 / Gibraltar / Predkolo kvalifikácia ME 2023
  Góly:
  33. Drumont (pen.) - 3. Hanková
  ŽK
  : Courtois – Tyčiaková, Valová, Macková
  R
  : Slawomir Steczko (Poľsko) - Roosa-Maria Karoliina Tuomi (Fínsko), Annamaria Tolnay (Maďarsko)
  BELGICKO:
  Zélie Lambert – Imke Courtois (C), Lauren Meyers, Tine Van Roie, Justine Gomboso (Nena Suet – Melina Nuhiji, Lies Van Hamme, Chiara Wielockx, Matilde Drumont, Ahlopey Deneire, Marieke Peeters, Tinne Van Den Bergh, Sara Bakar
  SLOVENSKO:
  Petra Tišliarová – Jana Majtényiová, Viktória Hanková, Nikola Rybanská, Klaudia Tyčiaková (Sofia Dupkalová, Jana Červíková (C) – Stanislava Lišková, Tamara Gembická, Patrícia Mudráková, Barbora Valová, Lenka Wienerová, Diana Macková, Dominika Kucharčíková). Tréner: Roman Sedlárik.

  MOLDAVSKO – SLOVENSKO 2:4 (1:1)
  14.05.2022 / Gibraltar / Predkolo kvalifikácia ME 2023
  Góly:
  10. Ciobanu, 40. Catarau – 10., 38. Kucharčíková, 30. Majtényiová, 40. Hanková
  ŽK
  : Prisacari, Arhirii - Hanková
  R
  : Annamaria Tolnay (Maďarsko) - Roosa-Maria Karoliina Tuomi (Fínsko), Daniel Deca (Rumunsko)
  MOLDAVSKO:
  Bianca Druta (C) – Dumitrita Prisacari, Carina Doiban, Doina Ciobanu, Ana Arhirii (Evghenia Dumic – Anastasia Cernitu, Alexandra Trofimov, Mihaela Gamart, Tatiana Pesterean, Anastasia Sivolobova, Arina Birca, Mihaela Catarau, Anisia Sau
  SLOVENSKO:
  Petra Tišliarová – Jana Majtényiová, Viktória Hanková, Barbora Valová, Dominika Kucharčíková (Sofia Dupkalová, Jana Červíková (C) – Stanislava Lišková, Tamara Gembická, Patrícia Mudráková, Lenka Wienerová, Diana Macková). Tréner: Roman Sedlárik.

  1.

  Belgicko

  3

  2 1 0

  19:6

  7

  2.

  SLOVENSKO

  3

  2 1 0

  9:5

  7

  3. 

  Gibraltár

  3

  0 1 2

  9:13

  1

  4.

  Moldavsko

  3

  0 1 2

   6:19

  1

  (Zdroj: SFZ)

  Súvisiaci obsah

  Nachádzate sa tu: