„TROJKOVÉ“ VÍŤAZSTVÁ DOMÁCICH

(Autor: VZ)
Ján Miroľa|22. máj 2024 o 17:55

Niekoľko štatistík siedmich zápasov 22. kola 7. ligy ObFz Prešov uvádza, že: len v dvoch stretnutiach naplno bodovali hostia. V piatich zvíťazili domáci a vždy to bolo „o troch góloch“ v sieti súpera. Tri duely sa skončili výsledkom 3:1. Ale len v jedinom z tých troch vyhrávali domáci rozdielom triedy a až potom dovolili hosťom čestný úspech... Stalo sa na ihrisku TŠT Terňa, kde hostili TJ Slovan Pečovská Nová Ves. Za hostiteľov boli v koncovke úspešní Peter Zahradník, Vlastimil Vasko a Peter Halžák, za Slovan Erik Lipták. Rozprávali sme sa so strelcom prvého gólu, ktorý je zároveň hrajúcim trénerom TŠK (na fotografii vpravo). Fanúšikom futbalu netreba odchovanca považskobystrického futbalu bližšie predstavovať...

Aký je váš názor na nedeľňajšie meranie síl?

Konečne to bolo výkon, aký si predstavujem. Presadili sme sa v útoku a mali aj ďalšie šance. Škoda, že sme v nich kopírovali mnohé situácie z predchádzajúcich duelov.

Nuž áno, na jar veľa gólov nedávate. V ostatných piatich meraniach síl len tri. Avšak, na druhej strane ani veľa neinkasujete. Počas uvedených 450 minút iba šesťkrát. Stala sa predovšetkým defenzíva vašou „oporou“ v snahe o záchranu?

Povedal by som, že v mojom futbalovom živote defenzíva nikdy nebola silnou stránkou. Lebo, keď to mám trocha nadľahčiť, no koniec koncov je v tom aj kus pravdy a nie je na tom nič nové, hovorí sa, že najlepšia obrana je útok.

V nedeľu hostíte Hrabkov, môže to byť zaujímavé. V jeseni ste tam prehrávali v 37. minúte už 0:5, to asi bude pre hráčov veľké memento...

Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme schytali „päťku“ a úplne zlyhali. Druhý vyhrali 3:0. Verím, že teraz to bude inak. Moje mužstvo pomaličky ale isto začína chápať, že to, čo sa udialo minulú sezónu, keď sa im veľmi nedarilo, môže byť za určitých okolností definitívnou minulosťou. Chlapci sa mohli presvedčiť, že s každým sa dá hrať vyrovnaná partia, ale len vtedy, keď všetci dodržia, čo sa povie v kabíne pred zápasom. Akonáhle by chceli hrať niečo iné, súper to potrestá. Verím, že každý z nich si dokáže v hlave upratať a pochopí, že len drinou a poctivým výkonom môžeme zbierať body a opäť sa dostať do prvej trojky, ako to bolo naposledy, keď som tu trénoval.“