SPOKOJNÝ PREDSEDA

Ján Fenčák|10. aug 2018 o 00:00

Nováčik pri streleckej chuti

(vz) - V úvodnom kole 6. ligy ObFZ Prešov  novej futbalovej sezóny sme nevynechali duel nováčika z Gregoroviec, ktorý doma hostil  Rožkovany.  Fanúšikovia Gregoroviec boli v uplynulej sezóne zvyknutí na víťazstvá, veď ich futbalisti prehrali v siedmej lige, ktorú suverénne vyhrali, iba jedno stretnutie. Premiérový zápas proti Rožkovanom začali veľmi dobre. Súperovi zobrali vietor z plachiet už v tretej minúte, keď Lukáš Frič otvoril skóre. Gól do šatne dal v závere prvého dejstva najlepší  domáci strelec uplynulej sezóny Adrián Frič. Hneď po prestávke Peter Kocúrek síce znížil na 2:1, ale Gregorovčania boli pri chuti a podnikali jeden útok za druhým. Ďalšie dva góly pridal A. Frič a jeden Maroš Vaško. Na lavičke domácich chýbal tréner Andrej Sokol, ktorý si užíval dovolenku, zato plné ruky práce mal predseda ŠK Gregorovce Ján Molka. Okrem natáčania videa dirigoval  mužstvo a dohliadal tiež na poriadok v hľadisku.  Po skončení sme sa ho opýtali, ako bol spokojný s premiérou vo vyššej súťaži?  „Nad očakávanie. Mužstvo podalo veľmi dobrý disciplinovaný výkon a myslím si, že aj zaslúžene vyhralo. Samozrejme, mali sme aj obavy , lebo sme neboli kompletní, chýbali nám niektorí hráči, ktorí sú na dovolenkách a niektorí v práci hlavne Jusko aj Ferko, ale ostatní ich nahradili k spokojnosti.  Znovu nadštandardné výkony podala bratská dvojica Adrián a Lukáš Fričovci, ku ktorým sa pripojil aj Erik Župa.“

V druhom kole cestujú Gregorovce do Šar.Draviec. A tam sa body nezískavajú ľahko...