Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Zmluvy v HC Lev pre Novotného a Fabriciusa

SITA|28. júl 2011 o 16:15

Vedenie klubu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) - popradského HC Lev urobilo vo štvrtok prvý radikálnejší rez kádrom v priebehu prípravného kempu.

POPRAD.

Prvým dvom hráčom, ktorí mali podpísanú skúšobnú zmluvu, bol ponúknutý oficiálny kontrakt. Český útočník Štěpán Novotný sa popradskému tímu upísal na dva roky, švédsky útočník Karl Fabricius na jeden. Popradský kemp naopak opustili dvaja Rusi. Informáciu na oficiálnej stránke klubu potvrdil športový riaditeľ tímu Sergej Sošnikov:

"Novotný podpísal zmluvu na dva roky a Fabricius na jeden. Dvaja ruskí hráči odišli domov, ďalšie tu ešte zostávajú do budúceho týždňa, a podľa ich výkonov sa rozhodneme, či im tiež ponúkneme zmluvu," skonštatoval šéf HC Lev.

Dvadsaťosemročný Fabricius patril od začiatku kempu k hlavným adeptom na "leví dres". Skúsenosti zo 42 zápasov za švédsky národný tím bude môcť budúcu sezónu zúročiť v KHL.

Pre odchovanca Luley je to prvý zahraničný angažmán. Doteraz si vo Švédsku obliekal dresy Bodensu, Kiruny, Pitei, Luley a Frölundy. V roku 2008 reprezentoval "tri korunky" na MS v Kanade, no Švédi si odniesli len nepopulárne "zemiakové" medaily. O osem rokov mladší pravý krídelník Novotný patrí k veľkým talentom českého hokeja.

Predchádzajúcich šesť sezón strávil odchovanec pražskej Sparty v mládežníckych súťažiach za veľkou mlákou. Dvakrát reprezentoval Česko na MS do 20 rokov a raz na MS do 18 rokov. Pred dvoma rokmi vyhral s Kelownou WHL a zahral si o Memorial Cup. V draftoch do NHL si ho však žiadny klub nevybral.

Vedenie HC Lev by v budúcom týždni malo opäť zúžiť súpisku prípravného kempu, ktorá v súčasnej dobe zahŕňa cez tridsať hráčov. Sošnikov navyše potvrdil, že sa možno chystá ešte jeden transfer zo zahraničia: "Rokujeme s jedným hokejistom, ktorý má skúsenosti zo San Jose."

Súvisiace články