Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Choď si urobiť svoje vúdú, ty malý somárik, kričal Zlatan v derby

Zlatan Ibrahimovič a Romelu Lukaku mali konflikt v zápase Inter Miláno - AC Miláno. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|27. jan 2021 o 08:55

Ibrahimovič a Lukaku sa napadli hlavami aj slovne.

BRATISLAVA. Zrazili sa hlavami, ako dvaja barani. A keď ich spoluhráči odtiahli, tak sa napádali slovne. Poriadne za hranicou, vulgárne. 

Útočník Interu Miláno Romelu Lukaku verzus útočník Zlatan Ibrahimovič z milánskeho AC. 

Konflikt sa odohral v závere prvého polčasu štvrťfinále Talianskeho pohára. AC Miláno vyhrávalo 1:0, ale Inter v druhom polčase otočil skóre na 2:1.

Podľa Sky Sport Italia je počuť Ibrahimoviča, ako kričí na Belgičana. „Choď si urobiť svoje vúdú sračky, ty malý somárik," vravel podľa viacerých médií Zlatan. 

Ibrahimovič sa usmieval a rozhorčený Lukaku naňho reagoval tiež slovne. A vulgárne. „J.... teba aj tvoju manželku. Chceš hovoriť o mojej matke?“

Situáciu sa snažil upokojiť aj Milan Škriniar, ktorý chytil Lukakua a ťahal ho preč. Zároveň sa ho snažil upokojiť. 

Slovenský stopér v službách Interu neskôr krotil aj ďalšieho spoluhráča Artura Vidala, ktorý sa tiež chcel zapojiť do šarvátky.

Zdá sa, že Lukaku neskôr vyzval Ibrahimoviča, aby sa s ním stretol vonku, Ibrahimovič sa zasmial a povedal: „Dobre, zavolaj svojej matke.“

Obaja rivali dostali za incident iba žltú kartu. Zápas nakoniec nedohral iba Ibrahimovič, ktorý v druhom polčase dostal aj druhú žltú kartu.

Za faul. A bol vylúčený. Ibrahimovič poprel, že by protihráča rasisticky urazil. 

Švéd sa odvoláva na citát hlavného akcionára Evertonu Farhada Moshiriho, ktorý v januári 2018 uviedol, že Lukaku odmietol novú zmluvu pre „vúdú správu“.

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články