Vlhová a ďalšie favoritky chýbali. Víťazka zjazdu mala suverénny náskok

Corinne Suterová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|29. jan 2022 o 12:45 (aktualizované 29. jan 2022 o 13:33)

Suterová si pripísala prvý triumf v sezóne.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Garmisch-Partenkirchen (Nemecko)

Ženy - zjazd:

1.

Corinne Suterová

Švajčiarsko

1:40,74 min

2.

Jasmine Fluryová

Švajčiarsko

+ 0,51 s

3.

Cornelia Huetterová

Rakúsko

+ 0,78 s

4.

Kira Weidleová

Nemecko

+ 0,82 s

5.

Nadia Delagová

Taliansko

+ 0,85 s

6.

Elisabeth Reisingerová

Rakúsko

+ 0,92 s

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Švajčiarska lyžiarka Corinne Suterová v sobotu vyhrala zjazd Svetového pohára. 

Na zjazdovke Kandahar v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen zdolala o 51 stotín sekundy krajanku Jasmine Fluryovú.

Tretia skončila Rakúšanka Cornelia Hütterová (+0,78 s), ďalšie tri jej krajanky sú v top10. Jedna z favoritiek Ramona Siebenhoferová obsadila až sedemnáste miesto (+1,68 s).

Len tri lyžiarky neprišli do cieľa.

Slovenka Petra Vlhová neštartovala, v nedeľu odlieta do Pekingu na zimné olympijské hry. 

Okrem Vlhovej chýbalo viacero favoritiek, vrátane líderky celkového poradia Svetového pohára Mikaely Shiffrinovej z USA. Do dejiska ZOH 2022 odcestovali už aj Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová a Češka Ester Ledecká.

Šiesty zjazd tohto ročníka bol ochudobnený aj o zranenú líderku klasifikácie disciplíny Sofiu Goggiovú z Talianska či Breezy Johnsonovú z USA.

Dvadsaťsedemročná úradujúca majsterka sveta v zjazde predviedla v ideálnych podmienkach výbornú jazdu, excelentne zvládla aj náročné technické pasáže.

Na trati dlhej 2920 m neurobila výraznejšiu chybu a prišla si pre štvrtý triumf vo Svetovom pohári v kariére, respektíve prvý v sezóne.

Držiteľka malého glóbusu za zjazd zo sezóny 2020 poskočila v priebežnom poradí disciplíny zo štvrtého na druhé miesto. Fluryová získala druhé pódium v kariére.

"Dnes tu síce chýbali viaceré dievčatá, ale víťazstvo ma, samozrejme, teší. Vezmem si z neho určite pozitíva a uvidím, ako sa to bude vyvíjať v Pekingu," citoval portál laola1.at víťazku.

Na čele celkového poradia SP, resp. zjazdu nenastali zmeny, Shiffrinová má pred Vlhovou náskok 17 bodov. Suterová stráca v priebežnom hodnotení disciplíny na Goggiovú 69 bodov.

V nedeľu pôjdu ženy na rovnakom mieste super-G. Štart je o 11:30.

Súvisiace články