Vlhovú predbehli v celkovom poradí ďalšie súperky. Super-G ovládla Suterová

Corinne Suterová.
Corinne Suterová. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. dec 2022 o 20:47 (aktualizované 4. dec 2022 o 21:32)

Sofia Goggiová doplatila na veľké chyby, no napriek tomu prišla do cieľa v top 5.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Lake Louise (Kanada)

+ 0,78 s

LAKE LOUISE. Švajčiarska lyžiarka Corinne Suterová zvíťazila v úvodnom super-G v prebiehajúcej sezóne Svetového pohára v kanadskom stredisku Lake Louise.

Dosiahla čas 1:20,75 minúty a skončila tesne pred Rakúšankou Corneliou Hütterovou, ktorá stratila len dve stotiny sekundy. Pódium doplnila Ragnhild Mowinckelová z Nórska (+0,16).

Na piatom mieste skončila s mankom 0,36 s favoritka Sofia Goggiová. V prvej polovici trate sa dopustila dvoch výrazných chýb, stratu však dokázala skresať, keď v treťom sektore dosiahla najlepší čas spomedzi všetkých pretekárok.

Ďalšia favoritka Lara Gutová-Behramiová preteky nedokončila.

Suterová dosiahla piate víťazstvo v kariére a druhé v super-G. Triumfovala prvýkrát po takmer roku a víkend v Lake Louise zavŕšila najrýchlejším časom po druhom a treťom mieste v zjazde.

Práve v tejto disciplíne sa tešila z výhry naposledy - v januári na podujatí v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.

Suterová poskočila v celkovom hodnotení Svetového pohára na tretie miesto, druhá je po nedeli Goggiová.

Obe tak preskočili Slovenku Petru Vlhovú, ktorá momentálne figuruje na piatej pozícii s 220 bodmi a na vedúcu Američanku Mikaelu Shiffrinovú stráca 45 bodov.