5.

Marco Odermatt

Švajčiarsko

+0,64 s

SAALBACH. Švajčiarsky lyžiar Stefan Rogentin vyhral finálový super-G alpského Svetového pohára v Saalbachu.

V rakúskom stredisku predstihol o tri stotiny svojho krajana Loica Meillarda a slávil premiérový triumf v prestížnom seriáli.

Dominanciu Helvétov podčiarkol tretím miestom Arnaud Boisset (+0,15).

Ďalší Švajčiar Marco Odermatt si vďaka piatej priečke zabezpečil malý glóbus v tejto disciplíne, za Rogentinom zaostal o 64 stotín.

Pre Odermatta je to rovnako ako pre Laru Gutovú-Behramiovú tretia sezónna trofej. Už v predstihu získal veľký glóbus za celkové prvenstvo v SP a minulú sobotu sa stal držiteľom malej gule za obrovský slalom.

"Som nadšený a hrdý, že v prvej päťke skončili štyria Švajčiari. Dnes to v teplom počasí nebolo jednoduché, ale na trati som urobil všetko pre to, aby som skončil v prvej 15-ke a obhájil malý glóbus v super-G," uviedol Odermatt v cieľových priestoroch.

V hodnotení super-G ho mohol predstihnúť už iba domáci Rakúšan Vincent Kriechmayr, no na spomaľujúcej sa, rozbitej trati nemal so štartovým číslom 14 šancu.

Napokon obsadil šieste miesto o 12 stotín za Odermattom. Rogentin profitoval z nižšieho štartového čísla a dosiahol životný úspech. Jeho jediným pódiovým umiestnením v SP bola doposiaľ tretia priečka zo super-G vo Wengene z januára 2023.

"Podmienky boli dnes náročné a obával som sa, ako to vypálil. Keď som však v cieľa uvidel, že som v zelených číslach, mal som obrovskú radosť.

Pokúsim sa na dnešný výkon nadviazať v nedeľňajšom zjazde," povedal Rogentin pre oficiálnu webovú stránku Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).