Vlhová možno zažila déja vu. Trochu sa trápim a hľadám, tvrdí

Slovenka Petra Vlhová počas zjazdu v rakúskom Zauchensee. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|15. jan 2022 o 12:41

Slovenka má za sebou prvý zjazd v sezóne.

ZAUCHENSEE, BRATISLAVA. Petra Vlhová sa po potvrdení malého krištáľového glóbusu za slalom vo Svetovom pohári snaží preorientovať na dlhé lyže.

V úvodných rýchlostných pretekoch sezóny v Zauchensee išla bez tlaku. Neriešila žiadne body či umiestnenia. Snažila sa len získať dobrý pocit.

V rakúskom stredisku sa posledné tri dni v zjazde neustále zlepšovala. V porovnaní s prvým tréningom bola rýchlejšia o štyri sekundy, po druhom tréningu ukrojila ďalšie dve sekundy. Napokon jej to stačilo na 26. miesto.

„Každú jazdu sa snažíme byť rýchlejší. Dokázala som sa zlepšiť, a to ma veľmi teší. Musím ísť postupne a rozjazdiť sa. Pre mňa to je ako tréning,“ priznala Vlhová v rozhovore pre RTVS.

Vyzula sa z lyží a čakala

Pred svojou jazdou zažila slovenská reprezentantka nepríjemnú situáciu, keď spadla talianska lyžiarka Sofia Goggiová.

Na medzičasoch bola najrýchlejšia. V druhej polovici trate sa však neudržala na trati, odopli sa jej lyže, vystrelil airbag a skončila v ochrannej sieti.

Takmer ihneď sa však Goggiová postavila na nohy, chvíľu svoj pád predýchavala a po pár minútach si nasadila lyže a v rekreačnom tempe zišla do cieľa.

Talianka ukončila sériu siedmich víťazných zjazdov vo Svetovom pohári.

„Vedela som, že spadla, hneď hlásili štart - stop, bola som v pohode. Iba som sa spýtala, či je v poriadku. Povedali, že sa nič nestalo, za čo som rada. Vyzula som sa z lyží a čakala,“ naznačila Slovenka.

Naposledy jej ublížil Magoni

Podobné situácie už zažila viackrát. Možno mala dejá vu.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články