Vlhová absolvovala tréning zjazdu, skončila až vo štvrtej desiatke

Petra Vlhová počas zjazdu. (Autor: TASR/AP)
TASR, SITA|13. jan 2022 o 12:45 (aktualizované 13. jan 2022 o 17:57)

Len druhá bola suverénna Talianka Sofia Goggiová.

ZAUCHENSEE. Nemecká lyžiarka Kira Weidleová dosiahla najrýchlejší čas v prvom tréningu na sobotňajší zjazd Svetového pohára v rakúskom Zauchensee.

Druhá bola vo štvrtok s odstupom pätnástich stotín sekundy víťazka úvodných troch zjazdov sezóny a líderka klasifikácie disciplíny Sofia Goggiová z Talianska, tretia bola Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,42).

Slovenka Petra Vlhová mala 35. najlepší čas, za Weidleovou zaostala o 3,51 s.

"Pocity sú celkom dobré. Bola to taká tréningová jazda, pretože veľmi dlho som nestála na týchto lyžiach. Potrebovala som získať istotu. Pochopiť, aké sú podmienky a sneh,” vyjadrila sa Petra Vlhová v rozhovore pre portál šport.sk.

"Trať je veľmi pekná a sneh naozaj dobrý. Nie je to až také ťažké,” dodala k parametrom trate.

Dvadsaťšesťročná Liptáčka sa do Zauchensee presunula zo Schladmingu, kde druhým miestom spečatila celkový slalomový triumf vo Svetovom pohári. Splnila tým prvý zo svojich tohtosezónnych cieľov a zdvihla si sebavedomie pred blížiacimi sa ZOH v Pekingu. Odrazilo sa to na pokojnej atmosfére v tíme, kde je šéftrénerom Švajčiar Mauro Pini.

"Som veľmi dobre naladená. Všetko to opadlo a teraz si užívam, že môžem byť na dlhých lyžiach,” dodala na záver Vlhová pre Šport.sk.

"Súťažný víkend v zjazde a super G v Zauchensee berieme ako akési rozjazdenie a aklimatizáciu na rýchlosť pred olympiádou. Malý cieľ v podobe glóbusu za slalom sme už splnili, ale stále sme len v polovici schodov v tejto sezóne.

Teraz pôjdeme po ten veľký cieľ," uviedol ešte pred odchodom do Zauchensee jeden z Vlhovej trénerov Matej Gemza.lhová, ktorá si v Schladmingu v predstihu zabezpečila malý glóbus za slalom, absolvuje pred ZOH v Pekingu niekoľko súťaží v rýchlostných disciplínach.

V Zauchensee je ďalší tréning naplánovaný na piatok. Samotný zjazd je na programe v sobotu o 10.45 h, v nedeľu sa pôjde o 11.30 super-G.

Súvisiace články