13.

Mikaela Shiffrinová

USA

+ 1,40 s

KILLINGTON. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v úvodnom obrovskom slalome v novej sezóne Svetového pohára štvrté miesto.

V americkom Killingtone zaostala o 46 stotín sekundy za víťaznou Larou Gutovou-Behramiovou.

Švajčiarka triumfovala s náskokom siedmich stotín pred Taliankou Martou Bassinovou. Tretia skončila po prvom kole vedúca Švédka Sara Hectorová (+ 0,20 s).

Američanka MIkaela Shiffrinová bola až na 13. priečke s výrazným mankom 1,40 s, víťazka oboch slalomov vo fínskom Levi si však udržala pozíciu líderky celkového poradia Svetového pohára.

Petra Vlhová v Killingtone 2022

Slalom - nedeľa 27. novembra:

1. kolo - 16.15 h, 2. kolo - 19.00 h

/priame prenosy môžete sledovať na JOJ Šport, ČT Sport a Eurosporte/

Vlhová sa nevyhla chybám

Vlhová sa v 1. kole vydala na trať s číslom 2, predviedla čistú jazdu a vytvorila si dobrú východiskovú pozíciu na atakovanie pódia.

V 2. kole sa Slovenka nevyhla chybám a v cieli sa zaradila na priebežné druhé miesto za Bassinovú, ktorá vlani v Killingtone nenašla premožiteľku.

Gutová-Behramiová sa následne prezentovala dravou jazdou a vyšvihla sa na najvyšší stupienok, z ktorého ju nezosadila už ani Hectorova.

Helvétka slávila celkovo 35. triumf v prestížnom seriáli, piaty v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne.

Priebežné poradia

vo Svetovom pohári nájdete na tomto odkaze >>>

Gutová-Behramiová s triumfom nepočítala

"Lepší úvod sezóny som ani nemohla predstaviť. Vyhrať obrovský slalom Svetového pohára po šesťročnej prestávke je skvelý pocit.

V uplynulej sezóne som mala zdravotné problémy a vôbec som nepočítala s tým, že by sa mi dnes mohlo podariť bojovať o najvyššie pozície," uviedla Gutová-Behramiová v cieľových priestoroch.

Shiffrinová v prvom kole v silnom vetre stratila najmä v dolnej časti trate a ani v tomto roku sa nedočkala v Killingtone prvého víťazstva v "obráku".

V nedeľu bude mať šancu napraviť si chuť v špeciálnom slalome.

Vlhová bola spokojná

Vlhová bola s umiestnením spokojná. "Mám za sebou prvý obrovský slalom sezóny. Podmienky boli dobré, len v niektorých chvíľach fúkal veľmi silný vietor.

So štvrtým miestom som spokojná, pretože je to najlepší výsledok, aký som v obráku v Killingtone doposiaľ dosiahla. Uvidíme, čo prinesie nedeľný slalom," uviedla prostredníctvom facebooku.

Shiffrinová v prvom kole v silnom vetre stratila najmä v dolnej časti trate a ani v tomto roku sa nedočkala v Killingtone prvého víťazstva v obráku. V nedeľu bude mať šancu napraviť si chuť v slalome.