14.

Sara Hectorová

Švédsko

+ 1,49 s

COURCHEVEL/MÉRIBEL. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa rozlúčila so sezónou Svetového pohára tretím miestom vo finálovom obrovskom slalome.

Vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel zaostala v nedeľu o 0,37 sekundy na víťaznou Federicou Brignoneovou, druhá bola ďalšia Talianka Marta Bassinová (+ 0,31 s).

Malý glóbus za hodnotenie disciplíny získala domáca Tessa Worleyová.

Preteky mala skvelo rozbehnuté Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá mala náskok 82 stotín sekundy, ale nakoniec obsadila až 7. miesto. V 2. kole sa tak pripravila o malý glóbus za disciplínu.

Vlhová: Lepšie sa to ani nedalo ukončiť

Pre 26-ročnú Vlhovú to bolo 57. pódiové umiestnenie v kariére. Slovenská pretekárka bola po úvodnom kole na 4. mieste.

"Som spokojná, lepšie sa to ani nedalo ukončiť. Bolo to veľmi náročné, ale som veľmi rada, že som opäť skončila na pódiu," povedala Vlhová po pretekoch.

Dovtedajšia líderka poradia Sara Hectorová zo Švédska bola až trinásta (+ 2,10 s), druhá v poradí Worleyová figurovala na ôsmej pozícii (+ 1,60 s).

Šance Hectorovej, ktorá išla do záverečných pretekov s náskokom päť bodov pred Worleyovou a 51 pred Shiffrinovou, sa rýchlo rozplynuli.

Už v úvode druhej jazdy spravila chybu, potom sa snažila agresívnou jazdou čo najviac stiahnuť manko, no v technických bránkach ešte viac stratila.

Konečné poradia

vo Svetovom pohári nájdete na tomto odkaze >>>

Shiffrinová nedokázala nájsť rytmus

Worleyová sa po svojej jazde, ktorá bola nakoniec najrýchlejšia v druhom kole, usadila na prvé miesto a čakala, ako pôjdu jej súperky.

Vlhová na mäkšej podložke od úvodu strácala zo svojho náskoku, na poslednom medzičase mala k dobru desať stotín na dovtedy vedúcu Bassinovú, no do posledného úseku si nepreniesla dostatočnú rýchlosť a v cieli bola o 0,06 sekundy za Taliankou.

Brignoneová obe súperky zdolala a tak sa čakalo na Shiffrinovú, ktorá si mohla zabezpečiť 75. víťazstvo v kariére i malý glóbus.

Americká hviezda však nedokázala nájsť rytmus, s traťou bojovala a do cieľa nakoniec prišla až na 7. mieste s mankom 0,67 sekundy na víťazku.

Brignoneová dosiahla jubilejný triumf

Tridsaťdvaročná Worleyová vyhrala hodnotenie obrovského slalomu druhýkrát v kariére po roku 2017.

V konečnom účtovaní mala o 27 bodov viac ako olympijská víťazka Hectorová, ktorá v nedeľu obsadila až 14. miesto. Shiffrinová stratila 60 bodov, Vlhová 76.

Slovenská reprezentantka skončila v celkovom hodnotení Svetového pohára s mankom na americkú súperku 184 bodov.

Tridsaťjedenročná Brignoneová si pripísala na konto jubilejné 20. víťazstvo v pretekoch Svetového pohára a deviate v "obráku".

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová ukončila sezónu pódiom. Shiffrinová stratila veľký náskok